Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közterületen milyen önvédelmi...

Közterületen milyen önvédelmi fegyvereket szabad használni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Pusztán önvédelem céljából érdekel, nem vagyok agresszív típus. Van egy srác a suliban kb 3x akkora mint én, sportol kigyúrt állat és elég nagy képe van, 4edik éve basztat és ha kiállok magamért egyböl mondja h ezért suli után megvár és elintéz.

Úgy gondolom valami gázspray, vipera, vagy közterületen használható önvédelmi fegyverekkel azért egyszer jól megmutathatnám neki h nem vagyok annyira gyenge csak azért mert nem vagyok a koxtól egy izomtömeg.. persze szemtanuk is igazolnák h önvédelem, magamtól nem bántanék senkit..



2013. dec. 23. 16:59
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
bicskát és viperát úgy hallottam illegális, meg hogy csak saját házban szabad önvédelemre használni mint a légpuskát..
2013. dec. 23. 17:02
 2/15 anonim ***** válasza:
Én hagyanám a francba azt a hülyét
2013. dec. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem lehet. Az osztály előtt hangosan ordítva fikáz, ha nem figyelek rá odajön és a képembe ordítva teszi. Nagyjából olyan 50 kiló van köztünk. Kox az egész gyerek...
2013. dec. 23. 17:12
 4/15 dirtboy ***** válasza:
ennek így nem lesz sok értelme mert kb minden nap találkoztok,tehát oké hogy először még megleped vele de a gond az hogy holnap ismét találkozol vele akkor pedig már nem lesz meglepetés és ha erősebb is akkor elintéz.
2013. dec. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nos csak olyan legális eszköz van, amivel pillanatnyilag ártalmatlanná teszed, aztán 2 óra múlva összever :)

Tipikusan gázspray/gázpisztoly

Utóbbi csak engedéllyel lehet nálad, és suliba akkor sem viheted.


Vagy kitérsz előle, vagy földre viszed saját erőből. A kigyúrt, koxolt kétajtós szekrények nagyon félelmetesnek néznek ki, de nem erősek :) Cserébe lomhák. Ahogy szoktam mondani, nagy ember nagyot esik, és jobban megüti magát ;)


Vagy nem baj ha bevisz két pofont, és utána feljelented a pi--ába. Egyből kissebb lesz az arca, és kiderül, hogy lekvár. A kérkedő, okoskodó emberek valójában rettentő gyávák.

2013. dec. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ÁÁ ne használj ellene semmi önvédelmi fegyvert... Szerintem egyszerűen nézz át rajta. Ha ordibál, menj arrébb és monnd meg neki hogy hagyjál békén. Ha meg megüt jelentsd fel a p**ba. Nyilván nem szép dolog "árulkodni", de ekkora erőfölény ellen nem szégyen ha nem hagyod szó nélkül. (Szerintem)
2013. dec. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Suliba is lehet fegyvert vinni!

Nincs rá semmilyen törvény, hogy ne lehetne. A törvény szerint egyedül bankba vagy bíróságra nem vihetsz fegyvert. Én 18 évesen egyből kiváltottam gázpisztolyra a viselési engedélyt. Pár hónapig hordtam magammal a gimibe. És azóta is hordom több mint 2 éve az egyetemre. Nem azért (mielőtt egy hülye megkérdezi), mert ott, a suliban van rá szükségem, hanem inkább az odaúton és a hazaúton tartok támadástól (rossz környék).


Legális: 8 cm-nél rövidebb pengehosszúságú kés. Gázspray. Gázpisztoly.

Javaslok egy olcsó, 20-25 ezer forint körüli gázpisztolyt. Engedély még hozzá 5 ezer forint, és hogy legyen elég töltényed, az megint 5 ezer. Tokot nem muszáj, de már 2000 forintért lehet venni.


Itt egy videó arról, hogy egy kigyúrt, szétkoxolt 2 ajtós szekrénnyel mit csinál a gázpisztoly. A két 10-10 másodperces videón ugyanaz az esemény van, csak más szögből filmezve.

http://www.youtube.com/watch?v=rIQxNRuEWVY

http://www.youtube.com/watch?v=Sll6oxY0WD0


Vagy ha nincs pénzed az előbbire, próbálj gázspray-t, abból normálisat 2-3 ezerért kaphatsz. Itt van egy videó gázsprayről:


[link]

2013. dec. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nálunk az egyetemen tilos volt, az egyetemi szabályzat még kizárta az ilyeneket. (szintén viselési)


Én ne m 25e forintos gázpisztolyt javaslom. Van egy gázpityóm ebből az árkategóriából, két lőgyakorlat után csúszni kezdett az elsütő szerkezet, totál megbizhatatlan lett a sütés. Pedig a revolver eléggé megbizhtó konstrukció :)

Akkor vettem egy rg89-t :DD Azt imádtam.

Az öntöltő gázpisztolyokat kaptam ajándékba, (reck commander,bruni police) de azokat sosem viseltem, mert öntöltők. (önvédelemre ugye csak revolver)

Aztán már nem hordom, lövész vagyok (fekete lőporos, és szerelt lőszeres sportlövész), és macera volt megszerezni az engedélyt az alsókulcsosra, nem akarom kockáztatni pár svéd pofánlövésével :)

2013. dec. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 dirtboy ***** válasza:

00:43


a felvételen a fegyveres ha jól tufom Vass Gábor,a támadó szerepében pedig nem egy kigyúrt nagy darab koxos van hanem egy eleve ilyen testalkatú / inkább kövérnek nevezném/ küzdõsportokkal foglalkozó haverja van.

egyébként jó kis videó csak nem árt ha jó rányba fúj a szél vagy szélcsend van.

2013. dec. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8:

Értem. Azt nem tudom, hogy ehhez van-e joguk. Ha volt ott nálatok, akkor sajnálom, de igazából nem tudom: Lehet hogy ilyen fegyvertiltó törvényeket csak az állam hozhat. Szóval nem mondhatja se a főnököd, se az iskolád, se a helyi önkormányzatod, se senki és semmi hogy hova vihetsz fegyvert és hova nem, csak az állam. Persze csak reménykedem hogy ez így van.

Nem böngésztem át a saját egyetemünk házi rendjét (ha abban van), úgyhogy csak feltételezem hogy nem lehet. A nagy fegyver áthúzva jelzés (mint a bankokban) meg nincs ott minden folyosón, szóval biztos lehet.


A fegyverekkel igazad van. 30-tól kezdődnek az értelmesek (pl. az Rg-89, amit te is mondasz). Nekem csak egy olcsóm van, ami egyben még öntöltő is, amire van viselési engedély: Zoraki 914. Télen tökéletes a nagykabát zsebébe. De más 30 ezer alatti árút (és külön, öntöltőt) én sem vennék önvédelemre.


Durva és szomorú, hogy inkább hagynod kell kiraboltatnod, megveretned magad, mert ha védekeznél, elvehetnék a lövői engedélyed.


9:

Igen, tökéletesen mondtad. Csak arra akartam utalni, hogy nagydarab támadó ellen is hatékony a gázpisztoly, testalkattól nem függ a hatékonysága (mert a kérdező is nagydarab ember ellen akarja bevetni).

A gáz hátrányait is jól mondod. Zárt helyen, vagy erős szélben nem ajánlott. Ezért hordok magamnál inkább sokszor egy gumilövedékkel töltött pisztolyt (ami tiltva, de engedve sincs hivatalosan - szürkezóna, ahogy mondják rá).

2013. dec. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!