Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közterületen milyen önvédelmi...

Közterületen milyen önvédelmi fegyvereket szabad használni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Pusztán önvédelem céljából érdekel, nem vagyok agresszív típus. Van egy srác a suliban kb 3x akkora mint én, sportol kigyúrt állat és elég nagy képe van, 4edik éve basztat és ha kiállok magamért egyböl mondja h ezért suli után megvár és elintéz.

Úgy gondolom valami gázspray, vipera, vagy közterületen használható önvédelmi fegyverekkel azért egyszer jól megmutathatnám neki h nem vagyok annyira gyenge csak azért mert nem vagyok a koxtól egy izomtömeg.. persze szemtanuk is igazolnák h önvédelem, magamtól nem bántanék senkit..



2013. dec. 23. 16:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10.

Minden közintézmény szabadon dönthet róla. pl: a BKV járművein sem viselheted! Az egyetem is rendelkezhet erről.

Rád hívja a rendőrt (az elveszi tőled mint a sicc), az egyetemről meg kicsaphat, mert súlyosan megsértetted a szabályait. Mint már volt példa rá, az öltözködést is megszabhatja.


Mint régi fegyverb*zi mindom. Kétféle öntöltő van, amelyik már elakadt, és amelyik el fog akadni. Van egy szintén hatástalanított öntöltőm (szintén elsütő csúszás) egy bruni mod96, ez egy colt 1911 másolat. Ezt én vettem, mert imádom az 1911-et :D Nos ez a 9mm öntöltő új korában az első tárnál produkált kivetési hibát. A gáz/riasztó patron minősége finoman szólva hullámzó, ha nem elég a gáznyomás nem csapja eléggé hátra a szánt. Éles helyzetben ekkor kapod a kést a hasadba.

Szóval revolver ;)


Az megint másik kérdés, hogy elöltöltősben a colt revolver pedig legendásan hibás konstrukció :))))

Szóval elöltöltősből remington, vagy rogers (ezt csak élmény lövészetre/versenyekre, lévén muzeális fegyver)

Bár én imádom a coltomat minden hüleségével együtt. (szerkezetbe eső csappantyú darab állandó gond)


Hogy mennyire vagyok elborult lövész? A két puskámat magam építettem KIT-ből, és érmet is lőttem velük :) (ardesa ranger, és ardesa kentucky csappantyús puskák)

2013. dec. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Akkor fegyverjogban még szintet kell lépnem. Viszont amiről nem tud valaki, az nem fáj senkinek. Tényleg mindenhová hordom őket és ilyen szempontból nem érdekelnek a szabályok. Eddig csak azok tudták meg, hogy fegyver van nálam, akiket én akartam hogy megtudják. Ilyen csak egyes emberek fantáziáiban létezik, hogy észreveszik a kilógó fegyvert, meg kiesik a fegyver, meg meglátják és társai. Egy pár pécsi egyetemista is biztos örült volna, ha van valakinél akár csak egy éleshez képest nézve gagyi gáz-gumis, amikor az egyik társuk lelőtt 1 embert és megsebesített 3-at. Lelkileg és fizikailag is fel vagyok készülve arra, hogy akár másokat is megvédjek a fegyvereimmel.


A Zoraki 914-ről talán már te is hallottál fórumokon vagy szinte bárhol: Megbízhatóbb minden német, olasz, török, stb. gáz-riasztó öntöltőnél. Ezen kívül önvédelemre csak revolvereim vannak, de miután ezzel egyszer kilőttem akadály nélkül 50 gáztöltényt (ilyen "gazdag" vagyok), azóta a bizalmam iránta majdnem egy szintű a revolverekével. Az elakadás kockázatát pedig személyesen vállalom.


A tieidhez nem igazán tudok hozzászólni, nem érdektelenségből, inkább tudatlanságból. Én is voltam egy párszor már élessel lőni lőtéren, de nem szánom rá magam arra, hogy komoly sportlövő legyek. Legszívesebben az éles önvédelmijeimmel járnék havonta párszor lőtérre ha lennének, de ugye Magyarországon vagyunk. Első sorban az éles önvédelmiek és szolgálatik és a gáz-riasztók témáiban vagyok otthon, az elöltöltősekről csak azt tudom hogy szépek.

2013. dec. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az öntöltőben sosem bízom annyira mint a revolverben :D

Elsősorban a töltény az ok. Az umarex is elég széles minőségi spektrumban tud gyártani, garancia nincsen a biztos működésre, csak mázli.


A fegyverkezelés az más kérdés. Nagyon észnél kell lenni hozzá, és nagy fegyelem is. Főleg az éles.

Elöltöltős fegyverek között a .45 "kicsi", legalábbis annak számít. A .54-58 kaliber az "igazi", a .69 inkább már érdekesség. Namost a "kicsi" .45 úgy szétcsap egy flakont, hogy öröm nézni. A ballisztikai zselét 1 méter hosszan viszi be.


Örülök, hogy gyarapítod a felelős fegyvertartó (a közhidelemmel ellentétben nagyon is népes) táborát :)


A sportlövészet az egyetlen értelmes legális lehetőség, hogy hódolj a szenvedélynek, és mondjuk egy alsó kulcsos henry karabélyod legyen. Sok hasonló ápolttárs adta kölcsön a fegyverét, és ,megfizethetetlen élmény egy eredeti 37-44 között gyártott walther, luger, mp40, vagy mosin-naganttal lőni. Az élő történelem megy céltáblára.

El sem hinné az ember, hogy a 70 éves fegyver szórásképe milyen jó 100 méteren :D


Elöltöltős: A fegyvert lehet venni, és összerakni KIT-ből engedély mentesen. (szabadon tarthatóak) Ha lőni is akarsz vele akkor sportegyesületi tagság, és elöltöltős vizsga.


Zoraki:

Jól néz ki, ahogy nézem a mechinakai része jól kidolgozott, feltételezem acél elsütő, tűzfal, és biztosító. Jó vétel, élmény lövészetre jó lenne egy. De akkor már engedélyre egy 9mm para, és még olcsóbb is :) (elképesztő olcsók a régi gyártmányú FÉG fegyverek, csak ugye tartási kell hozzá)

2013. dec. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 dirtboy ***** válasza:
a zoraki 914 az tényleg jó kis öntöltő nekem is olyan volt csak nekem a 914A,nem csak hogy megbízhatóan működik de tartós darab is, nem adja meg magát pár 100 lövés után.
2013. dec. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Gázspray, viselési engedéllyel gázpisztoly, 7cm alatti kés lehet nálad. Én mondjuk kiprovokálnék egy iskola utáni találkozót, majd kicsöngetés után civil rendőröket hívatnék oda, hogy meg akarnak ölni. Na, lenne ám nemulass ott :D
2014. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!