Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet lépni valamit e téren?

Lehet lépni valamit e téren?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Arról lenne szó röviden és tömören hogy van egy család ahol a az anya nagyon rossz körülmények közözz él.Nem anyagilag hanem fenyegetés,megalázás,erőszak keretein belül.Van egy kislány aki ennek a hatásait elég nagyon érzi. Pszichológushoz kell hordani.De az anya helyzetéről nem igazán tud senki.Vannak leírásaim amit az anyuka nekem leírt hogy a férj mit művel vele.Fenyegetés,verés,megerőszakolás stb. Van kívülállóként esetleg valami amivel segíthetnék? Azt tudom hogy igazából az anyukának kéne bejelentést tenni mert ez magán indítványos lenne a rendőrségen. De esetleg családsegítő vagy valamihez fordulhatnék? Az anya nem nagyon hiszem hogy mer lépni hiszen azzal is megfenyegette hogy elviszi a lányát külföldre és soha nem látja többet.Így inkább elviseli a dolgokat. De talán ha valamivel meg tudnám adni a kezdő lökést segíthetnék. Van valakinek valami ötlete? Elvégre a kislány is veszélyben van és nem tudom van e valami jogszabály arra. Válaszokat előre is köszönöm.
2013. dec. 28. 22:39
 1/6 anonim válasza:

Az ilyet sosem szabad eltűrni, én az anya helyében már rég tettem volna bejelentést... Persze így kívülállóként könnyen pofázok, mert még nem kerültem ilyen helyzetbe... Egyébként neten vannak oldalak amik családon belüli erőszak ellen jöttek létre, pl. ez

[link]

(alul van cím, amire lehet írni, de számtalan efféle oldal van még szerintem, ha beírod a keresőbe...)

2013. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen tudok ezekről az oldalakról csak ezeknek is meg van kötve a kezük míg az anya nem lép. Csak itt a kislányt is nézni kellene. Alapban nagyon jó anya mert az életét adná érte kérdés nélkül csak a félelem is erős benne hogy elveszik a lányát és így matt helyzet alakult ki.Ezért kellene valami szervezet aki ebben többet tudna tenni. Kerestem már fel ilyen szervezetet de nem sokra mentem vele sajnos.
2013. dec. 30. 21:13
 3/6 anonim válasza:

És azt esetleg nem tudja megcsinálni, hogy egy időre elköltözik egy ismerőséhez a kislánnyal együtt, egy olyanhoz akit a férj nem ismer, és szól a rendőrségnek? Ha már a szervezetek nem nagyon tudnak segíteni... Nem szabad hagynia, hogy rettegésben tartsa... De sokat segítene szerintem az is, ha éreztetnék az anyával és a kislánnyal is, hogy mellettük állnak és támogatják őket, tehát érted bátorítani az anyát, hogy merjen fellépni.

Remélem azért valamennyit tudok segíteni, és hogy mihamarabb megoldódik a dolog. De, ha feljelentést tesznek és a sikerül rábizonyítani az apára, hogy családon belüli erőszakot követ el, akkor alapból az anyánál marad a kislány, nem?

2013. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Sajnos nem vagyok tisztában a jogszabályokkal, és nem akarok hülyeséget mondani sem... De mindenképp értesíteni kell a rendőrséget vagy az anyát rávenni arra, hogy tegye meg a kellő lépéseket.
2013. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A rendőrség az tehetetlen mivel hogy ezek magán indítványos dolgok és csak bejelentésre üldözendő. Addig meg van kötve a kezük. Bizonyos szinten van rendőrségi ügye az apának de elég pénzes és elég jól simitgatja a dolgait.
2013. dec. 30. 22:09
 6/6 anonim válasza:
Hát ez az, hogy az anyát kéne rávenni arra, hogy magától menjen a rendőrségre bejelentést tenni.
2013. dec. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!