Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért folytassam?

Miért folytassam?

Figyelt kérdés
Nagyon mélyen vagyok. Mindentől távol. Nem látok semmi esélyt a változásra. Egyszerűen káros vagyok magamra. Nagyon nem akarok élni, de nagyon. Szinte biztos, hogy még a télen véget vetek ennek, csak várom, hogy jöjjenek a kemény hidegek.

#felesleg #másoknak jó lenne
2014. jan. 2. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Először is ülj le, kapcsolj ki minden zümmögő tévét, gépet meg ilyesmit. Gondold végig, hogy mi is az amitől ilyen lettél. Mi volt az ok, azt keresd meg, aztán az abból fakadó rossz cselekedeteidet, érzéseidet vezesd le. Tudom, nem egy leány álom, de fontos, hogy tisztán láss. Aztán gondold el, hogy mit vesztettél és mi maradt. Egyből rá vágod, hogy minden oda lett és semmid sincs, meg ilyenek, DE ez hazugság. Kezd az anyagi dolgokkal, van pl ruhád, mert ugye van ruhád? vannak dolgaid, hétköznapi tárgyak. Nézz körbe a szobában, biztos akad valami, aminek a beszerzése vagy bármi más emléke mosolyt csal az arcodra. Aztán jönnek a barátok, ha nincsenek akkor ott vannak az emlékek. Mindig van legalább egy jó. Aztán vágd pofon magadat, de csak 1x-2x! Nem vicc, tudományosan bizonyított, hogy élénkítő hatása van. Aztán elevenítsd fel az álmaidat, vágyaidat. Mit szeretnél az életben megcsinálni? pl.: beülni a sarki kávézóba, megdicsérni a virágos lány/fiú mosolyát, elutazni oda, ahová mindig is akartál. Töröld el a múltat és tervezz egy új jövőt. Nincsenek barátaim, nem érdeklek senkit? Akkor most kimegyek a házajtón és megismerem a világ többi emberét. Mind egytől egyig lehetőség, lehetőség arra, hogy felejtetetlen élményeid legyenek. Egy buszmegállóban is rettenetesen sok emberrel lehet megismerkedni, vagy a boltban. Ha nincs terved, jövőd, akkor kapd elő az Mo. térképet és csukott szemmel bökj rá egy településre. Vegyél vonat, busz jegyet és indulás azonnal vagy legalábbis a leghamarabbi szabadidődben! Itt feltétlenül menj oda beszélgetni emberekhez, kérdezősködj, hogy melyik vagon, peron, mikor, hová mész...stb? Utazó társaddal is köthetsz barátságot, majd leszállva érdeklődj a hely nevezetességei iránt. Ha falun kötsz ki, ajánld fel a segítségedet a földeken, kertben, konyhában. Az emberek alapjában véve jók, csak jól titkolják. Ha pofára esel, mert a 20 idegenből lesz, aki leráz, akkor csak nevess és mond, hogy nem baj lesz más! A kulcs a nevetés és a megismerés. Az, hogy meg akarod ölni magadat csak menekülés az élettől. Ha már hasztalan vagy akkor legyél önkéntes. Merj élni! Nem lesz nehéz új kalandokba vágni, ha már ilyen elkeseredett vagy. A döntés a tiéd! Mindig te változtatsz! Az, hogy káros vagy magadra, ha jól gondolom burkolt jelző az ivásra és más olyasmikre, amiket nem is merek megnevezni. Ezt sürgősen befejezni! A szabad idődet fordítsd ennél értelmesebb és vidámabb dolgokra! Menj és hagyd egy kicsit pihenni a számítógépedet meg a kocsmákat. Van annyi sport, hobbi és rendezvény. Hát ezért folytasd! Az élet gyönyörűségei miatt, a naplemente fényei, a szél suhogása!

2014. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem olyan túlságosan régen én is hasonló tanácsokat adtam hasonlóan kétségbeesett kérdező(k)nek. Nem iszok, vagy ha igen csak akkor, ha mások is körülöttem, de ilyen is ritkán van /semmi olyan káros szokásom nincs, mint alkohol, drog, meg hasonlók/. Azt, hogy káros vagyok magamra, úgy értem, hogy magam ellen cselekszek. Pl. nem úgy viselkedek másokkal ahogy szeretnék, még ha elvileg hozzám a legközelebb állók is /néha nem is köszönök, pedig akarok/. Vagy mondjuk nem csinálok meg valami ház körüli munkát, vagy nem tanulok /ráadásul amit tanulok, érdekel is/. A válaszod nagyon jó, kicsit megnyugtató, kicsit felrázó, hogy ébredjek már fel. Köszönöm.

De most jön az, hogy CSAK rajtam múlik, hogy sikerül e kilábalnom ebből az élettelenségből. És itt jön még az, hogy valamiért dől belőlem minden indok, hogy miért nem tudok megváltozni. Voltam én már jó pszichológusnál, szerintem ő mindent megtett, amit egy pszichológus tehet, de mivel nem történt tartós javulás, bennem van valami nagy hiba. Ha őszintén akarnék valakivel beszélgetni, ömlene belőlem a kétségbeesettség, szomorúság, félelem, minden ilyen undorító dolog. Ha meg véletlenül jó irányba tévedne a beszélgetés (én is jobban érezném magam, jobban felszabadulnék), a legkisebb valós vagy vélt olyan jel, ami arra utal, hogy jelentéktelen vagyok, vagy rosszabb, vagy beugrik valamiről valami rossz dolog, akkor vége, addig tartott a remény, hogy végre szabadabbnak érezzem magam és esetleg tudjak mondjuk akár szeretetből cselekedni /ez most lehet kicsit túlzóan hat, de máshogy nem tudtam megfogalmazni/. Egyszerűen nem tudom helyesen csinálni a dolgokat, vagy pontosabban nem csinálok semmit. Túl sokat agyalok ilyeneken ahelyett, hogy elkezdenék mondjuk valami hasznosat csinálni, vagy valami hasznos dologgal foglalkozni, vagy egyszerűen csak megpróbáljak egyáltalán másokkal együtt létezni úgy, hogy nekik se legyen ez kellemetlen és nekem se.

Kiírtam ezt, mert jól esett.

És még egyszer köszönöm a válaszod.

2014. jan. 2. 18:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy végig olvastad az írásomat és azt is, hogy megosztottad velem a gondolataidat e mellett annak is, hogy "csak" ilyen irányban vagy káros önmagadra. Továbbra is ajánlom a random megmozdulásokat, aminek fő célja, hogy ne gondolkodj. Az, hogy ki mit gondol rólad nem fontos, mert csak szorongáshoz és önmagad megutálásához vezet. És miután írtál a másiknak hasonlót, mint én betartottad? Hm? Vagy csak maradt minden a régiben?
2014. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már hogy én betartottam -e, amit másnak javasoltam? Csak ritkán és csak rövid távon. De azért írtam, mert szerintem az célra vezet.

Épp ez a cselekvésképtelenség az én bajom, meg az, hogy túlságosan elmerültem a negatív dolgokban. Már átvették felettem az irányítást, hogy úgy mondjam. Meg persze sok apró, vagy nem apró dolog is közrejátszik (pl. egyedül vagyok...), de ugyebár ezeken meg változtatni kell(ene).

2014. jan. 2. 21:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismét én. Akkor legalább látod, hogy mit kell tenni, de mi akadályoz meg ebben? Mi az, ami miatt cselekvésképtelen vagy?
2014. jan. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom megmondani. Lehet ahhoz köze esetleg, hogy az itthoni környezet /akivel egy házban élek, őt is beleértve/ szinte csak a rossz dolgokra emlékeztet, azokat hozza ki belőlem? Vagy túlságosan megszoktam ezt az elkerülő viselkedést, és a "kényelembe" menekülök. Vagy létezik olyan mértékű lustaság, ami ezt eredményezi? /Ezt mondjuk nem hiszem./ Általában ha valamihez nagy nehezen nekikezdek /pl. tanulás, de más is/, már eleve úgy indulok, hogy félek attól, hogy mi van, ha nem sikerül, mi van, ha nem értem...

Egyszer volt - kb. egy hétig tartott - hogy tudtam pozitívan gondolkodni, tettem, amit tennem kellett, már úgy is éreztem, hogy tudok barátságosan viszonyulni másokhoz, és mintha mások is pozitívabban viszonyultak volna hozzám, aztán elmúlt, újabb mélypont, és minden a régi lett. De hogy miért múlt el, azt nem tudom.

2014. jan. 3. 03:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem, nekem úgy tűnik kicsit elveszett vagy, hogy miként is jutottál idáig. Tudod ennek a forrását? Gondolom köze van a veled együtt lakóhoz, ha már említetted. Ha zavar, akkor ne foglalkozz vele, csak amennyit szükséges, bár így látatlanban nem igazán tudok ilyen téren tanácsot adni. Mellesleg, ha annyira el vagy keseredve, akkor nincs veszteni valód nem? Nyugodtan megteheted, hogy folytatod a pozitívan való élést. Fő a kreativitás, mert az változást szül!
2014. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!