Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A korrektori állás mennyire...

A korrektori állás mennyire keresett Magyarországon és milyen helyekre keresnek korrektorokat?

Figyelt kérdés
És mennyit keres egy kezdő havonta? Láttam, hogy van ilyen OKJ-s képzés, és mivel szeretem a magyar nyelvet, értem a magyar helyesírást, gondolkodtam ilyen munkában egyetem/főiskola előtt pénzszerzés céljából.

2014. jan. 3. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egyre kevésbé alkalmaznak korrektort. Magára adó kiadó, szerkesztőség nem lehetne meg nélküle, de állítólag az olvasó nem fizeti meg a munkáját.

Fékezve olvasni nem mindenki tud. A jó nyelvérzék, a szabályok ismerete természetesen alapkövetelmény. Mostanában inkább küldenek, mint felvesznek. Kezdőként nagyon nehéz elhelyezkedni.

2014. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ. :) Valahogy ilyesmire gondoltam én is.
2014. jan. 3. 20:00
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor milyen állás lenne javasolt ideiglenesen pénzszerzés céljából?
2014. jan. 3. 20:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Csináltam egy ideig. Nagyon élveztem, mert amúgy is szüntelen olvasok. A családom szerint betűmániás vagyok. Ráadásul gyorsolvasó. :-)

Szívesen vállalnék én is korrektori munkát, de sajnos a szerkesztőségek, kiadók szeretik megspórolni még azt a kis pénzt is. Egyre igénytelenebbek. A bulvárt nem csak elvből nem olvasom, hanem azért sem, mert meglátásom szerint szándékosan rombolják a nyelvünket. Félig analfabéta firkászok olyan nyelvhelyességi és helyesírási hibákat halmoznak, hogy az már brutális. Úgy 2000 körül dolgoztam egy kiadónak, A/5-ös méretű ívenként (kb. 16 oldal) bruttó 1000.-Ft volt a honorárium. Nem volt sok.

De élveztem, mert olyan könyveket olvashattam el, amelyekhez valószínűleg nem juthattam volna hozzá. Ráadásul az olvasásért fizetést is kaptam. :-)

2016. márc. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!