Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek baj ha én blogot...

Szerintetek baj ha én blogot szeretnék csinálni és a google-ról szerzek fotókon szereplőket?

Figyelt kérdés
A szüleim nem engedik hogy blogot csináljak mert hogy ha valaki meglátja hogy ez az ő fotója akkor mit szól!!! Szerintetek hülyeség amit a szüleim mondanak vagy igaz??

2014. jan. 4. 23:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A jogdij miatt nem mindegy, hogy milyen kepet hasznalsz.
2014. jan. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Illetve szerzoi tulajdonjog, nem jogdij, csak elirtam..
2014. jan. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Több jogot is sértesz. Egyrészt szerzői jogot, másrészt személyiséghez fűződő jogot is.

Ezen felül értelme sincs.

2014. jan. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sztárokról például szerintem lehet vagy modellekrőlismert emberekről. Rengeteg ilyen blog van
2014. jan. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De a barátnőim is így csinálják és nincs belőle baj!:/
2014. jan. 5. 08:41
 6/14 anonim ***** válasza:

Felvázolom akkor.

-KItesz magáról a netre gipsz jakab(példanév) egy képet. Ő egy átlag ember. Ha az ő képét felhasználod feljelenthet jogsértésért

-Ha kitesznek egy képet egy ISMERT HÍRES EMBERRŐL,akkor már nem biztos, hogy jogot sértesz hiszen sok-sok oldal felhasználta már.

Nem teljesen hülyeség amit a szüleid mondanak, de sok fanfiction és történetes blog használ történetírásra képeket fel hírességekről(!) /nem átlag emberekről/ Ellenben egy ember képét ha felhasználod, hogy te vagy az (pedig nem) akkor azzal már súlyosan jogot sértesz. Valamint ha blogolsz be kell tartani már szabályt. /a szolgáltató oldalán feltüntetik/

2014. jan. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A bajnak van különböző fokozatai.

A legenyhébb, hogy valaki elhúzza az orrát, mondván, hogy kerül ez a kép ide, de a pakliban az is benne van, hogy komoly per indul ellened.

Az, hogy sokan csinálják ezt, s nincs belőle baj, az egy dolog. A lehetősége megvan.

A te dolgod felmérni, hogy kockáztatsz, vagy sem.


Nem tudom, miről írnál. Ha magadról, akkor vicces lehet, hogy írod, a Balatonnál nyaraltatok, jót buliztunk, s a mellé tett képen idegenek vannak. Nekem nem fog feltűnni, mert nem ismerlek, a társaságodat sem. De a környezeteted tudni fogja, hogy a kép csak illusztráció.

De a barátok képét miért is ne tehetnéd fel. Nyilván tudnak róla, s még örülnek is neki.

Amennyiben olyan fotóid vannak, amelyről nem vagy meggyőződve, hogy a rajta lévő hogyan vélekedik a publikálásról, kérdezd meg. Vagy ne használd fel.


Idegenek fotójával más baj is lehet. Tegyük fel Pistike lógott az iskolából, azzal a dumával, hogy hascsikarása van, nyomja az ágyat. A tanára meg véletlenül rábukkan a strandolós fotóra az oldaladon. Nem lesz túl boldog a srác.

2014. jan. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Persze hogy sok blogon kozzetett kep miatt nincs baj,azert nem minden kis tini nyavalygos blogjat olvassak annyian, hogy szaladjanak oket feljelentgetni.

Tudod megalloban is tilos dohanyozni, nehanyan tojnak ra,sokan meg is usszak,mert pont nincs ott senki, de ha epp peched van es arra jar egy kozteruletes vagy valaki, akinek nem tetszik es feljelent, az akkor neked sokba kerul.

Remelem erted hova akartam kilyukadni.

2014. jan. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan csináljak blogot??
2014. jan. 5. 21:52
 10/14 anonim ***** válasza:

Kötelező blogolnod? Miről szólna? Nem rólad, és az osztálytársakról, barátokról? Velük csak meg tudod beszélni a dolgot. Én több oldalt is készítettem, szerkesztek évek óta, s nem volt még gondom, saját fotókkal ellátni.

Idegenek képét ne tedd ki, meg akiről tudod, hogy nem szeret fotózkodni, vagy tudod róla, hogy nem akarja, hogy a képe fent legyen az oldaladon.

2014. jan. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!