Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » MI a dolga egy vegyésznek?...

Robi_kaa kérdése:

MI a dolga egy vegyésznek? Külföldön (pl. :Németo. ) jobban eltudnék helyezkedni, mint itthon?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a kémia,és mindenképpen ezzel szeretnék foglalkozni,de nem vagyok teljesen tisztában azzal,hogy mit is csinál egy vegyész (hol dolgozik,mi a dolga stb...).

2014. jan. 5. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Én vegyésznek tanulok. Elhelyezkedni el lehet, külföldön főleg. Ha nem lehet könnyen elvenni a kedved a dolgoktól, tehát kitartó vagy, akkor bátran ajánlom, hogy kezdj bele. Sokat kell tanulni, de Megéri. Bármilyen kérdésed van, irj nyugodtan. :)
2014. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

MOst még csak nyolcadikos vagyok,egy egri gimibe jelentkeztem biosz-kémia tagozatra...

KÖszi,hogy felajánlod segítséged,élnék is vele: azt már tudom hogy egy vegész inkább laborokban dolgozik,de ott mi a feladata?

2014. jan. 5. 19:53
 3/9 anonim válasza:
Laborozik :D
2014. jan. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen? Azt hittem varr
2014. jan. 6. 20:23
 5/9 anonim válasza:

Hát ha ennyire nem tudod elképzelni mit csinálhat egy vegyész, akkor inkább találj ki más álom munkát.

"azt már tudom hogy egy vegész inkább laborokban dolgozik" Hűűű, mert eddig mit hittél???


Ül a laborban, és kémiai vizsgálatokat végez. Az hogy milyen jellegű mintákat vizsgál,és milyen jellegű módszereket alkalmaz, az már attól függ hogy milyen helyen dolgozik.

2014. jan. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Vagy nem laborozik a munkája nagy részében.

Egy vegyész.

2014. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ülve nem igazán tudsz kisérletezni.


De tényleg attól függ, hogy milyen laborban dolgozol. Biosz - kémia tagozaton lesz egy kis rálátásod. Lényegében: szerves vegyész inkább új vegyületek szintézisével foglalkozik (nem csak ezzel). Fizikai kémia foglalkozik a fizikai Tulajdonságok meghatározásával, reakciósebességgel, hasonlókkal. Ezen kívül van sok ága a vegyészetnek.


Első voltam. (Nem voltam teljesen pontos, telefonról írok, na meg nyolcadikosként lehet, hogy ez is sok. Szerintem 2 év múlva ráérsz ezen gondolkozni.)

2014. jan. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

OK. Bocs. Mikrobi laborhoz több közöm van. Ott ülnek. :D

3as, 5ös voltam.

2014. jan. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jártam már kémia órán laborban,ezt tekinthetjük labor-gyakorlatnak :D nem,nem sok :D megértettem amit mondtál...vagyis amit írtál xd Köszi a sok infót,így már tájékozottabb vagyok...

Ui.:ülve tényleg nem jó kísérletezni

2014. jan. 12. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!