Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A suli miatt minden tönkrement...

A suli miatt minden tönkrement. Úgy érzem nem sokáig bírom már ezt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Borzasztóan érzem magam mostanában, mióta gimnáziumba vagyok.Legelőször egy szakiskolába írattak be szüleim, vagyis inkább apum, mert ő minden áron azt akarta, hogy munkás ember legyek, ne pedig egyetemeken tanuljak.Általánosba olyan 3-4 es tanuló voltam, nem igazán voltak tanulási gondjaim. Én ahhoz voltam hozzászokva, hogy nem lógok a suliból, nem csinálok semmi hülyeséget, fegyelmezett vagyok. Na persze mondanom sem kell egy szakiskolában ilyet említeni se mernék, ezért kö kemény 4 napot bírtam ki, a 4. végén az utolsó óra után rohantam a buszhoz hogy minél előbb hazaérjek, és megbeszéljem ezt anyumékkal. Olyan szinten kiborultam érzelmileg hogy ez nekem nem jó, és én nem akarok ebbe az iskolába járni és úgy megijedtem, hogy majdnem hogy összeestem, úgy sikerült lecsillapítani. Na akkor pénteki nap, megyünk a helyi gimnáziumba átiratkozni. Nagyon boldog voltam hogy végre megint a régi osztályommal lehetek (sok régi osztálytársam is ide jelentkezett), simán bevettek, hétfőn már mentem is. Úgy indultam neki reggel, hogy mostmár nincs semmi baj, végre ismerős környezet, és megint lehet hülyéskedni.Aha...Azt hittem itt boldog leszek, és csak a tanulásra kell koncentrálnom, és lesz némi szabad időm is. De nem..valamiért ezt nem tudja nekem megengedni egy bizonyos érzés, amit meg se tudok magyarázni, csak belegondolok, hogy megint matek óra, és holnap írunk, és teljesen levert vagyok egész nap, egyrészt mert nem értem a tananyagot, másrészt meg egyáltalán nem jófej egy tanár. Aztán erre még rádob a Magyar óra is, ahol előadásokat kell tartani, és én egyáltalán nem vagyok ahhoz hozzászokva hogy ki kell állnom mind a 23 osztálytársam elé, és beszélni. minden napom abból áll hogy hazajövök, tanulok, alszok. kezdődik megint egy nap. Elmegyek iskolába, egész nap csak szorongok, és persze nevetnem kell mert ha szomorú vagyok egyből kiszúrják, és kérdezősködnek. itthon sokszor elfog a sírógörcs, csak ülök zenét hallgatok és elkezdek remegni, sírni és egyszerűen megőrülök a gondolatól hogy holnap megint iskola..nincs olyan barátom, akikkel ezt megtudnám beszélni, szüleim pedig non-stopba dolgoznak.mit tegyek?? mit tegyek hogy ne csak túléljem a napokat, hanem kicsit élvezhessem is???

köszönöm a segítségeteket előre is.


15/F



2014. jan. 8. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Iskolában "erre vannak" a szünetek.Olyankor beszélgess a többiekkel,szórakozz.Lehet,hogy még olyat is találsz akinek hasonló gondjai vannak és ugyan úgy próbálja elnyomni.

De fontos lenne,hogy lazíts egy kicsit.Ameddig ennyire görcsös vagy,nem fog változni a dolog,és nem mehetsz mindig más iskolába,mert ez nem segít.

Picit vegyél vissza tanulásból,keress hobbit.Ameddig görcsösen erőlködsz nem fog működni a dolog,az agyad is könnyebben feldolgozza majd az információkat,ha nem vagy szomorú.

Amúgy nem lehet,hogy alapból a változás viselt meg és nem a tanulás?Ha korábban is féltél,hogy milyen lesz az új helyen akkor,lehet,hogy most is ez a gond,csak megpróbálsz magyarázatot keresni rá.

Az előadásról annyit,hogy pár alkalom után meglehet szokni.

2014. jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát... :S Tarts ki, mást nem tehetsz:S Vagy esetleg próbálj meg meditálni, én még igazából nem próbáltam ilyet
2014. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem féltem a változástól, sőt! inkább kerestem! hiszen azért 8 év után csak unalmas volt már minden nap ugyan abban az általános iskolai épületben tanulni..de azt nem írtam oda, hogy ez az iskola mégrosszabb..ugye az egész iskolában összesen van 6 tanterem, ami hát nem igazán elég, ezért még egy melelttünk álló rozoga épületben is van 3 terem, és olyan termek, hogy a multkor majdnem a fejünkre szakadt a vakolat.. az embernek ilyenkor megy el a kedve az egésztől :)
2014. jan. 8. 19:18
 4/8 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm a tanácsokat, és a segítséget!
2014. jan. 8. 19:18
 5/8 ugyike válasza:

Szia

Nalam ugyan ez volt a gond, en is iskolat valtotam, szorongas miatt, ugy ereztem hogy egyedul vagyok stb.Csak annyit kell tenned hogy lazaban fogod a dolgokat es baratkozol, mert be kell illeszkedned.Ezek utan mar minden sokkal de sokkal nyugisabb lesz.

Csak ki kell mozdulni a mindennapi eletbol es uj dolgokat megismerni, ez azert kell mert ha a suliba nem tudsz be illeszkedni akkor ez az eletben sem lesz maskepp.

Neked kell alkalmaszkodni, nem pedig a vilagnak, sajna ez van.

Tudom hogy nehez meg minden, de ha en ezt tuttam volna akkor mindent maskeppen csinaltam volna, na de csak neked nyugi es csak lazan, meg baratkoznI.!!!!!!

Remelem segithettem.

2014. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat! :)
2014. jan. 12. 21:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Szivesen,de ha mind az volt, akkor miért kell kiemelni, hogy "az értelmes" válaszokat?O.O Nem vágom, de mindegy, azért szívesen szerintem a probálkozásomat, de a többiek is szerintem szívesen:)
2014. jan. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igy igaz, mind értelmes volt, azért emeltem ki :)
2014. jan. 13. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!