Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudtook valami módot,...

Nem tudtook valami módot, hogy hogy legyen hogy ha tanulok legyen is eredménye és ne csak kapjam a 3-t úgy, hogy rengeteget tanultam, órán figyeltem?

Figyelt kérdés
Nem tudtok erre valami tippet, módszert adni? Hogy tanuljak? Mert sokat tanulok mostanában de nincs eredménye. Mások meg alig és kitűnők mégis://

2014. jan. 8. 17:20
 1/3 Tetraedrit válasza:

Változó hogy ki mennyit tanul és milyen eredményeket szerez. Én is pont olyan vagyok hogy sajnos sokat kell tanulnom hogy meg legyen az eredménye. mindenkinek ki kell tapasztalni hogy jó neki.


először is:

- ha elkezdesz tanulni legyen mindig kipihent az agyad, másképp nem fogod fel az információt.

- próbálj meg jegyzetelni vázlatosan miközben a könyvet vagy a diasort olvasod.

- használj színeket ha tudsz, a fő címeket húzd alá különböző színekkel.

- miután végeztél a kijegyzeteléssel, pihenj, majd újra olvasd el a könyvet.

- pihenj újra

- olvasd el a jegyzetedet.

- ha szükséges próbáld felmondani magadnak.


a pihenés az legyen 10-15 perc aktív kikapcsolódás.

És végül még egy nagyon fontos dolog, ne az utolsó pillanatra hagyd a tanulást. az agynak pihenni kell és feldolgozni a sok új adatot hogy jól tudja használni.


;)

2014. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2014. jan. 9. 21:12
 3/3 anonim válasza:

Minden embernek másfajta tanulás a legmegfelelőbb.Pl.:

Van aki úgy tanul a legkönnyebben ,hogy elolvassa a szöveget.Van akinek az segít ha hangosan felmondja.Van aki pedig mondjuk leírja a szöveget többször is.Én például úgy tanulok törire,hogy elolvasom a szöveget aztán fürdés közben eléneklem,amit tudok.(: Lehet,hogy csak nem találod a neked megfelelő tanulási módszert.Ajánlom,hogy próbálj ki többfélét is.Sok sikert!

2014. jan. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!