Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez még változhat? Nem tudom...

Ez még változhat? Nem tudom hogy hogyan fogok így meglenni. És miért lehet ez a visszafogottság?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 15 éves lány vagyok,de egyáltalán nem vagyok emberek közé való.Társaságban mindent elrontok,a végén mindig csak röhögnek rajtam.Hát mondjuk ki,balfék vagyok.Nagyon rosszul érzem magam emberek között,ezért közösségben(pl:iskola,osztályban végig)nagyon hamar kialakul a véleményük rólam,én vagyok a csendes,folyton olvasó lány,akivel senki nem tud egy jót beszélgetni mert ő sem beszél egy szót se,és senki nem tud róla semmit.És ezután nagyon magába szív ez a szerep,egyszerűen túlságosan gyorsan kialakítják rólam a véleményüket,jóval azelőtt mielőtt valamennyire feloldódhatnék.Ezután pedig ha egy kicsit az aktívabb,igazi önmagamat adom már mindenki kerek szemmel néz hogy jéééé dik mááán a könyvmoooly,még akkor is néznek ha mosolygok egyet,de kösz nem.Így inkább már szándékosan kerülöm őket.Az egyetlenek akik között az igazi én vagyok az a családom.

Az az igazság hogy nem is akarok igazán belesodródni a társasági életbe.Nem vagyok biztos benne,de szerintem hiper érzékeny vagyok.A legapróbb dolog miatt is sírhatnékom van,ha azt mondják hogy"menj arrébb"már rögtön úgy érzem hogy egy béna csődtömeg vagyok,aki mindig útban van.

Nem tudom hogy a külsőm mennyire játszik közben,mert nem tartom magam csúnyának,pedig van vagy 10-15 kiló súlyfeleslegem,és nagyon felnőttes,mondhatni öreg az arcom,de sosem tartottam magam csúnyának.De az viszont közbe játszhat,hogy társaságban még ez is megváltozik.A suliban is nagyon gyakran csúfolnak,hogy milyen "ronda" vagyok.Ez azért kicsit aláásta az önbizalmam.Hiába öltözködöm nagyon jól,a fejemet nem rejti el.Két hely van ahol csodálatosan érzem magam:Mindenhol ahol a családommal vagyok,és az iskolapad,humánus órák közben.

Amúgy 7.osztályos vagyok,mert tovább jártam óvodába és később kezdtem az iskolát.


2010. jún. 5. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:

én is 7.-es vagyok de 13 mert 1 évvel hamarabb mentem suliba:)

engemis csúfolnak,h ronda vagyok...de azok akik ezt mondják hát nemnéznek tükörbe...

van 1 ár barátnőm az osztályból akik igazi baráttok velük is ez a helyzet,haverok nincsennek mivel az osztály jó része lenéz minket...

amúgy meg Romániában lakok és a suliban mindenki román tehát a románokkal alig vagyok jóba,persze én magyar tagozatos vagyok..

szereintem meg fogsz változni...amilyen környezetbe te kerültél nem jó neked...

le merem fogadni,h minden osztálytársad játsza a "nagy menő" vagyokot...

én is alíg várom a 9-et,h végre elmehessek :$:(

2010. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
előző voltam boccs a helxesírásért
2010. jún. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Régen én is ilyen voltam,visszahúzódó,szótlan,mindenki így könyvelt el...egész 7.-8. osztályos koromig,amikor is kezdtem nőiesedni,és ezzel együtt egyenes arányosságban nőtt az önbizalmam is.Mindenki meglepődött,más szemmel néztek rám,már nem az a szürke kisegér voltam aki azelőtt..nagy átalakuláson mentem keresztül.Hidd el ez sokat számít,nem hinném h csúnya vagy,vagy ha így nem érzed jól magad a bőrödben,akkor picit próbálj változtatni.Csináltass új frizurát,1 kis smink,csini nőcis ruhák,magassarkú...persze nem túlzottan,csak szolídan mindezt.Nagyobb önbizalmat fog adni,és sztem kapni fogod a pozitív visszajelzéseket.Ez pedig doppingolni fog.Nem azt mondom,h nagyszájú csaj leszel,mert én se lettem az sose,de a kellő önbizalom azért megvan.Amúgy biztos h a közösség is rossz,mert nem szabadna így elutasítani senkit,mert attól még h vki visszafogott,sokszor 1000x jobb ember,mint aki ki mert nyitni a száját!
2010. jún. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, 11 év eltelt, változott valamit a helyzeted?

Jobb lett? Oldôdott a visszafogottsàgod? Lettek baràtaid? Nem csûfolnak màr?

Remèlem minden jôra fordult, jobb emberek közè kerültèl. :)

2021. márc. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!