Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megvédeni az...

Hogyan tudom megvédeni az ötleteimet?

Figyelt kérdés

Jelenleg munkát keresek. Marketingesként szeretnék elhelyezkedni, mert ez a szakmám és szeretem csinálni és jó is vagyok benne.


A problémám a következő: Az önéeltrajzom, motivációs levelet, referenciákat elküldöm egy - egy hirdetésre és van olyan, hogy egy marketing terv vázlatot kérnek be. Eddig rendben is van, ebből látják, hogy az illető mennyire gondolja komolyan, vagy mennyire kreatív...


Az egyik cégnek elküldtem a tervem, amiben példákat is írtam. Tegnap eszembe jutott, hogy megnézem mi van velük a Facebookon, mert semmi visszajelzést nem kaptam...erre mit látok? Az én szövegem az ötleteim köszönnek vissza, ráadásul a tervben leírtak szerinti sorrendben...


Van valami mód, hogy a jövőben ilyen ne történjen meg? Arra gondolok, hogy egy olyan apróbetűs részt teszek a dokumentum láblécébe, hogy az "én szellemi tulajdonom és csak a beleegyezéemmel használható fel". Van értelme szerintetek?



2014. jan. 11. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
haaat sajnos ezzel nem sokat tudsz tenni, jopar ilyen ceg van, aki igy szerez ingyen munkaerot... perelhetsz, ha tenylegesen bizonyitani tudod, hogy azok a te otleteid, esetleg ragaszkodhatsz hozza, hogy a terv vazlatot csak szerzodes utan kuldod (nyilvan egy sz*rhazi ceg ilyenkor azonnal nemet mond, te meg tudod hogy veluk tobbet nem kell uzletelni).
2014. jan. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben járok és sokszor az az érzésem, hogy plágiuméhes világban élünk. Hogyan működik a szabadalmaztatás Magyarországon c. kérdésemre a mai napig nem érkezett válasz. Az a sejtésem, hogy a szellemi termékek védelme nagyon hadilábon áll...
2014. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Most találtam egy portál címét csak nézd meg a Mit kell tennem ha valamit szabadalmaztatni akarok? c. kérdést.

Egymást segítve csak előre is megyünk valahogy.

2014. jan. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!