Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen folyadékkal lehet...

Milyen folyadékkal lehet megtisztítani a forrasztópáka hegyét?

Figyelt kérdés

2014. jan. 12. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Forrasztó víz a neve, de lehet készíteni házilag is. Egységnyi mennyiségű tömény sósavban feloldasz annyi cinket amennyit csak szét tud marni. De vigyázz mert igencsak agresszívan indul az elején!! A végén amikor már a vékony kis cink lemez csík nem olvad bele, akkor már kész is.
2014. jan. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pont ezt nézegettem most wikipédián, és olvastam, hogy mérgező a gőze, na de mennyire? Lehet a házban használni?

És miben lehet előállítani/tárolni?

2014. jan. 12. 00:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Biztos nem tesz jót ezért én az udvaron lévő tetővel fedett, de oldalról jól szellőző építményben szoktam csinálni védőszemüvegben, nehogy bele menjen a szemembe! Tisztes távolságból várom a cink lemezek oldódását, csak akkor hajolok közelebb ha egy újabbat ejtek bele!- ezt addig folytatom amíg már teljesen abba marad a kémiai reakció!Nekem vagy egy kb fél decis kis régi Unicumos üvegem, abba szoktam csinálni és tárolni utána, semmi baja nem lesz az üvegnek, csak figyelj, hogy a forró pákahegy ne érjen hozzá amikor belemártod, nehogy a hősokktól eltörjön az üveg! Saját észrevételem alapján már a kész forrasztó víz nem marja bőrt, de azért egy rongyot mindíg rakok magam mellé, jobb azt abba törölni, mint a saját ruhámba! Ha van még kérdésed, és ha tudok szívesen válaszolok rá! :)
2014. jan. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, még annyi kérdésem lenne, hogy ezzel tudok forrasztani is? Úgy tudom hogy ez egy korrozív folyatószer.

És egy rézdrótról le tudja marni a zománcot?

2014. jan. 12. 01:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt az anyagot egy ecsettel, vagy mással felhordod a forrasztani kívánt felületre, majd a forrasztó páka hegyét is fémtisztára lemosod vele, aztán jöhet a CIN (Nem a cink: Zn) hanem az ón-ólom keverék és akkor az úgy oda köt, hogy stabil kötést eredményez.

Azt nem tudom, hogy marja-e, ebben nem tudok konkrét információt szolgáltatni, de amikor villanymotorban forrasztottam, akkor is használtam, és nem emlékszem, hogy a szigetelésnek lett volna bármi baja. Ez a sav addigra már közönbösítve van, tehát nem tartom valószínűnek!

2014. jan. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Meddig kell benne tartani a pákahegyet a cink-kloridban?
2014. jan. 12. 12:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak belemártod és kihúzod, ha kell akkor ismételd meg párszor, de ne tartsd benne sokáig, mert gyorsan felforralhatod! Töbször inkább rövid időre.
2014. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! :)
2014. jan. 13. 00:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, csak légy óvatos és használj védőöltözetet, szemüveget és kesztyűt mindenképpen, valamint jól szellőző helyen csináld! :)
2014. jan. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Régebben szilárd szalmiáksót használtak erre a célra, hozzáérintették a forró pákahegyet, füstölt egyet és tiszta lett a hegy.
2014. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!