Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szoktatok gondolkodni az élet...

Szoktatok gondolkodni az élet értelmén? Hogy mivégre minden? Milyen következtetésre, végeredményre jutottatok?

Figyelt kérdés
2014. jan. 20. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze. Az élet értelme: hogy boldog legyél. Azért élsz, hogy boldog légy. De persze ezt erkölcsi értékeken belül képzelem.
2014. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és h írnád le a boldogságot? h definiálod?
2014. jan. 20. 09:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az elsőnek nagyon nincs igaza. Hogy lehetne az az értelme, hogy boldog legyél? Boldogságot szerintem az után érez az ember miután éveket gürcöl, dolgozott valamin és végre elérte az eredményt, na de mi jogon akarsz te boldog lenni ha egész nap tespedsz a seggeden, jó ha nem anyuci törli ki neked akkor mi jogon szeretnél boldog lenni, vagy hogy várod el boldog életet? Szerintem a boldogságot ki kell érdemelni és ezért nem tudják ma mi az a boldogság, mert sok ember "előállítja" magának a boldogságot drogokkal, vagy hirtelen vágynak a boldogságra, de ilyen nincs, az mind mű, az ilyen emberek sosem éreznek tiszta boldogságot, csak a silány utánzatát.

Tudom, hogy nem az élet értelmét írtam le, de amit az első írt biztos nem az lesz.

Az életnek TE adsz értelmet, a poharad amit hozol nem teljesen üres, de a lényegével te töltöd meg az lesz az életed értelmet.

2014. jan. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

s mi van akkor ha az élet értelme több s más mint amit az ember elérhet?


az előző hsz elég egoista gondolatokat fogalmazott meg.


nem éreztétek még soha, h 1 elért cél nem hozta a várt "beteljesülést" ? (lett légyen szó bármely emberi célról)

2014. jan. 20. 10:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Na álljunk meg egy szóra. Nem mondtam soha egy szóval sem h a boldogságért nem kell tenni. Válaszoló a boldogságról elég eszképista látásod van de ha valóban definiálni akarom a boldogság fogalmát akkor azt mondom h az életforma nem érzés. Az érzések elmulnak, max ideig tarto örömet okozhatnak. Mielőtt támadsz nem ártana vagdalozás helyett gondolkodni
2014. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezzel a kérdéssel foglalkozik az egzisztenciális pszichoterápia - logoterápia.

Olvassátok Viktor E. Frankl, Yalom, Fromm könyveit.

Alapvetően szerintem az életnek nincs értelme. Mi, egyének adunk neki értelmet (vagy élünk értelmetlenül). Többféle értelmet is adhatunk, azonban ha az nem mutat túl önmagunkon (azaz ha például mi boldogok akarunk lenni, de nem érdekel a másik boldogsága) akkor az elég önző és kicsinyes törekvés. Ha viszont önmagunkon túl mutat ez a cél, ami értelmet ad az életünknek, akkor teljes és értelmes életet fogunk élni.

2014. febr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

…a boldogság ajtaja kifelé nyílik – aki megpróbál >>nekirontani<<, az előtt bezárul. Éppen az zárja el maga előtt a boldogsághoz vezető utat, aki görcsösen igyekszik boldog lenni. Így végeredményben minden törekvés a boldogságra – úgymond a >>végsőre<< az ember életében – olyasminek bizonyul, ami önmagában is lehetetlen.

64. oldal

Viktor E. Frankl: Orvosi lélekgondozás

A logoterápia és az egzisztencia-analízis alapjai

2014. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom engem nem győztek meg a körülöttem lévő emberek, hogy nem a halnak egy evolúciós továbbfejlődött változatai. Tudnak grimaszolni és megvetően nézni, ha nem tetszik nekik valami. Enni szoktak, és párzanak is. Szívják a levegőt. Van ebben egy fejlődésnek nevezhető valami, amit lehet az értelmének hívni az életnek.
2015. jan. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!