Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyit keres ma egy légiutask...

Mennyit keres ma egy légiutaskísérő?

Figyelt kérdés
És Magyarországon van munkalehetőség ebben a szakmában?

2014. jan. 31. 09:28
 1/2 anonim válasza:
75%
Hát a fizetés légitársaságtól függ, pontosan nem tudom megmondani, de énszerintem elég jól. Magyarországon csak a WizzAir van, egy fapados légitársaság, de ott se biztos, hogy Mo.-on leszel először. Szerintem a külföldieknél jobban keresnek, vannak nagyon jó légitársaságok, mint például az Emirates, a Lufthansa meg ilyenek, csak hát ezekhez ki kell költözni külföldre, ráadásul a bekerülés is nehezebb.
2014. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy kezdő légiutaskísérőnek a legkönnyebb egy fapados társasághoz bekerülnie. Jómagam is így kezdtem. Magyarországi bázisa van a Wizz Airnek, és ha jól tudom már a Ryanairnek is. Ha azt mondod, hogy magyarországi bázison akarsz dolgozni, akkor ott is fogsz, kivéve, ha egyáltalán nincs hely, na akkor előfordulhat, hogy felkínálnak neked egy másik bázist. Bécsi bázissal rendelkezik a Fly Niki, érdemes ott is körülnézni, oda is gyakran felvesznek kezdőket. A kezdő fizetés az 1500 euro körül van. Igazából sokan ezeknél a légitársaságoknál csak gyakorlatszerzés céljából dolgoznak. Dolgozol 2-3 évet egy fapadosnál, és rögtön jó eséllyel indulsz, egy nagyobb légitársaságnál (pl. Lufthansa, Air Berlin, British...), ahol persze a fizetés is jobb. Ami fontos az a nyelvtudás. A német és az angol az alap, anélkül sajnos nincs sok esélyed. És a bázis nyelvén is tudnod kell beszélni.
2014. febr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!