Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Anyukám csak a két honapos...

Zozelelona kérdése:

Anyukám csak a két honapos babájára figyel engem észre se vesz hogyan legyek cukibb a babánál én 14 vagyok vagy szökjek el?

Figyelt kérdés
2014. febr. 1. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen... Ha ilyen hülye vagy, szökj el!
2014. febr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tudod ez úgy van, hogy egy kéthónapos baba több figyelmet igényel, mint egy tizenéves. Te lassan felnőtt nő leszel. Persze neked is szükséged van még szülői támogatásra, szeretetre. Próbálj meg bekapcsolódni az új jövevénnyel való közös foglalatosságba. Féltékenykedésre sem okod nincs, sem célt nem érhetsz el veled.

Elszökésnek eredménye lehet, hogy a mamádat felizgatod, elmegy a teje, s lehet tápszerezni a babát. Rendőrség, polgárőrség keres, beszél rólad a tévé, keresnek a facebookon. És mi lesz jobb? Semmi. Nyugi!

2014. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes hogy féltékeny vagy én is az voltam 16 évesen az akkor pár hónapos unokaöcsémre mivel hogy körülötte forgott a világ - ezt felvetettem anyuéknak és mondták engem ugyanugy szeretnek mint eddig .
2014. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Ha tényleg a te szemszögedből próbálom nézni a helyzetet, akkor megértem, hogy így érzel.

Eddig te voltál a középpontban, anyu szeme fénye és ezt a helyet bitorolja a kistestvéred.

Azt tudom tanácsolni, hogy egy olyan pillanatban, amikor kettesben vagy anyukáddal (és épp nem a testvéreddel foglalkozik) mondd el neki a saját szavaiddal azt, amit érzel. Fontosnak tartom, hogy kimondd a dolgot.

Pl.: "Anyu, én nagyon szeretlek és nagyon szeretem a kistestvéremet is, de úgy érzem, hogy az ő születése óta kevesebb figyelmet fordítasz rám, mint amire szükségem lenne. Szeretnék veled több időt tölteni kettesben. Szeretném, ha lennének közös programjaink, ahol nincs ott a kistestvérem. Tudom, hogy már nagy vagyok és nem szorulok állandó felügyeletre, de nekem is fontos, hogy figyelj rám."

Kérd meg, hogy menjetek el együtt vásárolni, moziba, vagy csak egy nagyot sétálni és beszélgetni. Ehhez te is kellesz. Ha hazaérsz és megkérdezi, mi volt a suliban, akkor valójában arra kíváncsi, hogy TE hogy vagy, milyen napod volt és bánt-e valami.


Ha képes vagy elmondani neki a dolgot, akkor nincs az az anyuka, aki ne tenne meg mindent azért, hogy ne érezd magad rosszul. Fontos az is, hogy ne emeld fel közben a hangod, ne feleselj és ne vesszetek össze emiatt. Higgadtan, nyugodtan mondd el neki az érzéseidet.


Ha megszöksz otthonról, akkor nem csak csalódást, hanem bánatot is okozol anyukádnak, pedig te csak annyit szeretnél, hogy rád is figyeljen oda. Ez nem jó megoldás, főleg, hogy egy elszökéssel gyámhatósági, rendőrségi ügy is lesz a dologból, pedig az ilyen dolgokat családon belül, egy egyszerű beszélgetéssel el lehet rendezni.

Remélem okos döntést fogsz hozni, hisz már nem vagy olyan kicsi gyerek. :-)

2014. febr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de tegnap elött még azt se mondta boldog szülinapot és akárhogy csapom be az ajtot mikor be megyek nem is köszön csak ezt mndja muccika
2014. febr. 3. 17:13
 6/7 anonim válasza:
Az a kérdés, hogy megpróbáltad-e azt, amit az előző kommentemben javasoltam. Nekem van 13 éves lányom, tudom miről beszélek. Ha becsapsz egy ajtót, attól mi fog változni szerinted? Beszélned kell vele, mert nem fog magától rájönni mi bajod. Beszélj vele!
2014. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
meg probáltam de azt mondta mosogat meg takarit kérdeztem segitsek anyu mondta igen meg csináltam aztán meg akartam kérdezni de akkor már fáradt volt és reggel meg minden elöröl még
2014. febr. 4. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!