Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki éjszakánként jelmezb...

Ha valaki éjszakánként jelmezben Budapesten a bűnözőket üldözné azt a rendőrség jól szemmel nézné?

Figyelt kérdés

2014. febr. 7. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem néznék jól szemmel. Bármelyik állampolgár tehet a bűnözés ellen, de sem szó szerint, sem képletesen nem üldözheti a bűnözőket.
2014. febr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az 1998. évi XIX. tv. (Be.) 127. § (3) bek. alapján a tetten ért személyt bárki elfoghatja, köteles azonban őt a nyomozó hatóságnak haladéktalanul átadni; ha erre nincs módja, a rendőrséget értesíteni.
2014. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kerestem az első válaszomhoz, nem leltem az ide vonatkozó törvényt. Bár ez sem igazán a kérdésre válaszol, mert más a (véletlenül) tetten érés, más az, ha valaki kutakodik mások viselt dolgai iránt. Amennyire tudom, nálunk jelenleg magánnyomozók is csak polgári ügyekben nyomozhatnak, s az is eléggé behatárolt.

Nagy kérdés a jelmez is. Milyen jelmezben? Ha az megtévesztő, vagy félelmet kelt, félreérthető, akkor önmagában sem megengedett. Pl. rendőrnek, közteresnek, polgárőrnek stb. nem öltözhet.

2014. febr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
valószinüleg zavarná őket, de szerintem nem törvényellenes
2014. febr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem néznék jó szemmel ha valaki elvégezné a munkát amire ők nem képesek.
2014. febr. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!