Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a cirkó, és az...

Mi a különbség a cirkó, és az etázs fűtésrendszer között?

Figyelt kérdés
fűtés
2014. febr. 10. 12:07
1 2 3
 11/24 kefa 2000 válasza:
9,/ infó nagyon jó de kevés.Hány szoba,mekkorák,konyha,fürdő,elötér,stb.A lapradiátorok jók,de be kell méretezni!A következő kép.Helység légköbb szorova 55 -el= watt Pl.4x4=alapterület x 2,7 /belmagasság/ x 55 = Höszükséglet/watt/ 2376-2400 1db radiátor/dk,dupla 600 x 1000 höleadása kb.2000 w Tehát 1.2 méter radiátor kell.Az ötrétegü csö használata jó, ha nem melegszik tul a rendszer.
2014. febr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Tisztelt válaszadó ! Kaptam egy privát üzenetet, de azt sajnos nem tudom megnyitni, így nem tudom elolvasni.
2014. febr. 11. 05:21
 13/24 A kérdező kommentje:
Mit foglal magába, hogy túlmelegszik ? Info : szoba : 3x4x2.5, szoba : 2x4x2.5, konyha : 2x3.5x2.5, előtér : 2x4x2 fürdő : 2x2x2 +2x3x2.5.
2014. febr. 11. 05:32
 14/24 kefa 2000 válasza:
Jó reggelt!Privátba elküldtem a telefonszámomat,ha fontos lenne gyors segitség,tanács. Elvileg ugy tudod megnyitni,a SAJÁT MENÜ ablak, második sor Üzeneteid rá klik után NEKED IRT ÜZENETEK klik és már meg is van.
2014. febr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Jó napot. :-) tudom, hogy kell megnyitni, de nem megy mert már próbáltam sokszor. :-(
2014. febr. 11. 09:27
 16/24 kefa 2000 válasza:
Na sebaj igy egy kicsit hószab de nem baj.Tehát adott egy családi ház régi típusú /parasztház/jellegű építmény.Erre utal a viszonylag alacsony belmagasság,ill. a valószínüleg utólag beépült veranda szerű rész aminek a belmagassága,a tető szerkezet ferde síkjából eredhet.El kell dönteni milyen fűtő berendezést akarunk,vagy tudunk használni.Minek után már említetted hogy nincs gáz így alapból két lehetőség marad az egyik a hagyományos szilárd tüzelésű kazán a másik az elektromos fali kazán/cirkó/.Melyiknek mi a feltétele? A szilárd kazán számára szükség van kéményre,min,140x140 kb.4-5 méter magas,olyan oldalról közelitve,hogy a berendezés folyamatos kezelése bizonságos és kényelmes legyen.Biztonság szempontjából ügyelni kell a kővetkezőkre tűz és érintés,kémény tisztíthatósága,tűzelő anyag /napi/ tárolása,elektromos hálózat elkerülése/érintés védelmi szempontok/ lehetőleg ne legyen lakótérrel közös légtérbe az esetleg vissza áramló füst veszélye miatt.Az elektromos cirkóhoz meg kell vizsgálni az elektromos hálózatot hogy terhelhető e olyan mértékben ami a készülék teljesítménye megkíván.Még ezek nem döntő érvényűek csak része a döntésnek.Figyelembe kell venni a folyamatos fűtés biztonság feltételeit,árát,üzemeltetési költségét stb.Fontos!! úgy dönteni ami hosszú távon is kielégíti a te és családod komfort érzetét.A szilárd tüzelés előnye,"minden" hulladékot elégethetünk így aránylag kicsi a fent tartási költség,hátránya a viszonylag nehezen szabályozható ,alacsony hatásfok,"folyamatos"felügyelet.Az elektromos cirkó előnye: állandó szabályozható hőérzet,kis hely igény,tiszta komfortos automata üzem,stb, Hátránya a rendszeres áram költség,beszerzési különbség,Kb.100000.-Ft.Bár ez tartalmazza az összes biztonsági elemet igy ez sokkal kisebb valójában.Ezeken gondolkodtál már? Döntsd el!És mehetünk tovább.Üdv.
2014. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Ez eddig mind szép, és okos ötlet, jó tanács, és nagy szakmai segítség, majd a privát üzenetet megpróbálom kinyitni. De egy egyszerű kérdés : Miért segít nekem ?
2014. febr. 11. 16:18
 18/24 kefa 2000 válasza:
Számomra nem okoz traumát tanácsaimmal segíteni azokat akik kérik.Semmilyen károm nincs abból ha akár neked vagy másnak tudok olyan segítséget nyújtani ami a számára hasznos.Egyébként azokat az embereket akik velem dolgoznak és dolgoztak ugyan így készítem fel minden alkalommal a feladataira.Ugy gondolom ha megbírnád fizetni az hogy egy jó szakember megcsinálja azt amit szeretnél nem merülnél bele ilyen mélységig.Vasipari szakmunkásként látok benne fantáziát hogy jó segítség mellett te magad megtud ezt csinálni.Az hogy erről a szakmáról elméleti szinten semmi fogalmad sincs az nem baj!!! Az az ember a legbölcsebb aki kérdezni mer.Minek után többet vagyok idehaza mert nagyon fáj a hátam külön jó hogy legalább így tudok adni.Ha ez nem zavar.Üdv.
2014. febr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
bajnak nem baj, sőt inkább nagyon örülök neki, és nagyon meglepett egy korábbi írása : "- régifajta parasztházról van szó, a tornác be van építve............stb." nos hát ez tényleg így van, és az is igaz hogyha megtudnám fizetni, akkor nem én próbálnám magamnak megcsinálni, mert ugye tudniillik elvált vagyok, 2 gyerekre fizetek tartásdíjat, havi nettó 90 ezerből, de arra büszke vagyok, hogy közel a 40-hez nem iszom alkoholt soha. Merre él az országba ? Ezt csak azért, mert lehet hogy csak 2 utca van köztünk.
2014. febr. 11. 17:41
 20/24 kefa 2000 válasza:

Budapesten élek.33 év tapasztalata az ország egész területén meg könnyítí a dolgomat.Engedd meg nekem hogy ne sajnálkozzak,nem szeretem és ugy vélem te se örülnél neki.Ugy gondolom a te és a hozzád hasonló helyzetbe került embereknek nem kell szégyenkezni semmiért,sőt buszkén nézhetnek bárki szemébe,hogy emberek tudtak maradni akkor amikor a legnehezebb.Magam részéről megtiszteltetés ilyen embereknek hozzátenni az életéhez.Ha sikerült az számomra öröm és nem hiányzik a"bűdszéből".

Na de akkor most megyünk tovább,vagy csak csetelgetünk?!!

2014. febr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!