Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a cirkó, és az...

Mi a különbség a cirkó, és az etázs fűtésrendszer között?

Figyelt kérdés
fűtés
2014. febr. 10. 12:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Az etázsfűtés gravitációs elven(a felszálló melegvíz indítja meg) keringeti a vizet. Vastag csővel indul a kazántól és fokozatosan vékonyodik az utolsó radiátorig. A visszatérő fordítva készül, a kazán felé vastagodik. Általában nyitott tágulási tartály van a legfelső ponton.

A cirkónál lehet egyforma keresztmetszet, itt szivattyú gondoskodik a víz keringetéséről. Zárt(nyomás alatt levő) tágulási tartályos, bárhol, -akár a kazán mellett elhelyezhető.

2014. febr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2014. febr. 10. 13:15
 3/24 A kérdező kommentje:
Még ehhez a kérdéshez kapcsolódóan, azt szeretném még kérdezni, hogy megtudom-e úgy a fűtést csinálni "cirkósra", hogy vegyestüzelésü kazán, lapradiátor, henco cső, keringtető szivattyú kellékek használatával ? Gáz nincs. Kell-e még valami hozzá ?
2014. febr. 10. 13:26
 4/24 anonim ***** válasza:

Természetesen megcsinálható.

Arra kell ügyelni, hogy legyen tágulási tartály, biztonsági szelep is!

Nálam is így van, a kazánban van egy olyan termosztát beépítve, hogy ha a beállított pl. 40 fokot eléri a víz akkor kapcsolja a szivattyút és addig megy míg vissza nem hűl ha éjjel elalszik a tűz. Feleslegesen nem keringeti a hideg vizet.

2014. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mégegyszer a válaszokat.
2014. febr. 10. 15:18
 6/24 kefa 2000 válasza:
T.Kérdező!Kezdeném ott,hogy az etázs szó eredete etage-egyszint.Eredete francia.Tehát az etázs fűtés,egyszintes fűtési rendszer.A hétköznapi szóhasználatban össze mosódott a gravitációs rendszerrel,helytelenül.Mint a régi mondásban minden veréb madár,de nem minden madár veréb.A "cirkó"/cirkógejzer/Intenzív hőforrás, Lényege aránylag kis vízmennyiség intenzív,gyors felfűtése és kényszer áramoltatása/keringető szivattyú/.Gravitációs elv akkor érvényesül amikor a melegedő közeg melegedése alatt /faj/súly különbség jön létre.Az igy keletkező erő felhajtóerövé alakul és igy indul meg az áramlás/cirkuláció/Központi fűtés rendszerekben ezt hatásos nyomó magasság határozza meg.Mérete a kazán vízszint közepe és a magasságban legközelebb eső radiátor vízszint közepe.Minden esetben plusszos kel hogy legyen mert ellenkező esetben nem,vagy csak nagyon lassan működik a rendszer.Hátránya a nagy víztér/kazán/vastag áramlást segítő csőkeresztmetszet,nagy vízterű fűtő testek/radíátorok,csőregiszterek/Továbbá kicsi szabályzási lehetőség,állandó azonos hőérzet.Stb.A "cirkós rendszerekről részletesebben Kis idő múlva írok.
2014. febr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
hűha, na ez már egy kicsit magas, attól független elfogadom, mert biztos igaz, csak én nem értem.
2014. febr. 10. 17:20
 8/24 kefa 2000 válasza:
Már az megérte ha meggondolod mit is akarsz csinálni!Végzetségem Központi fűzés és csőhálózat szer,Gázvezeték és készülék szer.mester, Gázipari műszaki biztonsági felülvizsgáló.1982-töl Kisiparos. Igy talán érdemben tudok segiteni a kérdésedre.
2014. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Az jó, örülök neki. Én nem vagyok fűtésszerelő, csak esztergályos, azért kérdezek, mert magamra vagyok utalva, közvetlen segítség nincs, csak ennyi, amit itt kapok, igaz hogy nem tudom hogy kitől, de remélem sikerül. Az anyag még nincs meg, de az biztos, hogy lapradiátort szeretnék használni, a fűtőtestek, és a kazán közti szintkülönbség kb. 30-40 cm lesz. Csak henco cső, a kazántól a legtávolabbi fűtőtest kb. 15 méterre lesz.
2014. febr. 10. 17:38
 10/24 kefa 2000 válasza:
A 3./ pontban feltett kérdésedre rövid válasz NEM!!! Ezt szakmailag támasztom alá és így lesz nyilvánvaló a kategorikus kijelentésem. Természetesen törekszem ennek a gyönyörű szakmának csak azt a részét megvilágítani ami elegendő a te tisztánlátásodra.Ha ez sok, vagy nem értesz valamit nyugodtan jelezd.
2014. febr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!