Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb gáz-spray?

Melyik a legjobb gáz-spray?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy legálisan hordhatok-e gáz-spray-t magamnál?

Melyiket ajánlanátok? Önvédelmi célból kellene, mert már többször belém kötöttek, és fizikumilag nem vagyok egy terminátor:).



#önvédelem #gáz-spray
2014. febr. 14. 05:47
 1/6 anonim ***** válasza:

A gázspraykről alapvetően két információ a lényeges:


-az űrtartalma

-a hatóanyaga

-a kijövő anyag halmazállapota


Közterületen legálisan maximum 20 mg hatóanyagtartalmú gáspray lehet nálad. Boltba vehetsz 50, 80, 100 vagy még több mg űrtartalmút, de azt ELVILEG nem hordhatod az utcán


Hatóanyag: Négy létezik: CR, CS, PV, CN

CN: A legkevésbé hatékony

CS: Ez a hagyományos könnygáz. Lehet vele kezdeni már valamit, de van jobb is spraybe.

PV: Ez a paprika. Ilyen nem lehet nálad közterületen ELVILEG, de nagyon hatékony.

CR: Ennek rákot okozó mellékhatása és tartós látáskárosodást okozó hatása is lehet. Ez a legjobb :)


Vannak még kevert anyagú gázspray-k. Tehát amikor több hatóanyag van összekeverve egy palackban, van pl. CR-PV töltetű is.


Halmazállapot: Ez nem annyira lényeg. Van olyan gázspray, ami egy gázfelhőt lő ki (mint a budi illatosító, vagy a dezodor). Ennek a neve FOG. És van olyan, ami meg egyfajta borotvahab-szerű anyagot spriccel ki magából (GEL). Ez azért jó, mert zárt térben (épületben) is lehet használni saját magad veszélyeztetése nélkül. A FOG elterjedtebb és szerintem a FOG a jobb, mert a GEL-lel célozni is kell (mindenképpen a habnak lehetőleg szemet kell érnie).

A FOG-ot gondolom el tudod képzelni, meg lejjebb majd látod is, de itt egy videó a GEL működési (spriccelési) elvéről:

http://www.youtube.com/watch?v=surojba7m88


Szabályosan közterületen csak maximum 20 mg töltőtömegű és NEM PV típusú gázspray lehet nálad.


De a VALÓSÁG az, hogy senki nem nézi. A rendőrök sosem ellenőrzik, meg ilyenek. Engedély nem kell hozzá. 1 spray jellemzően 1500-3000 forintba kerül.


Nálam TW-100 nevű 20 mg-os PV spray szokott lenni, abból is általában 2 db. 1 a gatyám zsebében és 1 a kabátom zsebében.

Mást eddig nem használtam, ezt nagyon jó hatásúnak tartom, ezt ajánlom mindenkinek is.


Van róla videó, hogy mennyi idő kifújni:

http://www.youtube.com/watch?v=dcGbnvK-ntM

És olyan videó is, ahol 6 gázspray hatótávolságát mérik le és ez is köztük van:

[link]


Asszem a legfontosabbakat besűrítettem.

Ja és még annyit, hogyha veszel, akkor ha 1-et akarsz hordani 2-t vegyél, ha 2-t, akkor meg 3-at. 1 sprayt fújj el te is gyakorlásképpen, hogy lásd milyen a valóságban fújni vele.

2014. febr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocs a helyesírási hibákért.


Szóval nem TW-100, hanem TW-1000. És nem kettő, hanem három információ van, ami alapján megkülönböztetjük a gázspray-ket.


Ja és még egyszer, hogyha veszel gázsprayt, akkor ne legyél szarrágó sóher semmiképpen. Mindenképpen vegyél egy sprayt csak azért, hogy próbaképpen kifújhasd. Ne azon az 1000 forinton akarj spórolni.

2014. febr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kössz szépen! Sajnos ilyen világot élünk...:)
2014. febr. 15. 01:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Javaslom a 40ml-es (20mg alatti hatóanyag tartalmú)DEFENOL CS gázspray-t ha be tudod szerezni nagyon hatékony. (csak ne fújjon szembe szél)
2014. febr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovpet ***** válasza:
20 gramm az, nem milligramm :)
2014. febr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Igazad van, köszi kicsit elírtam. ;). Tehát amit korábban ajánlottam 20g alatti. (ja és nem hatóanyag tartalom hanem töltőtömeg :) mert hatóanyaga az 80mg de ez senkit se érdekel.)
2014. febr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!