Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A budapesti 8. kerületben mi...

A budapesti 8. kerületben mi van, ami annyira híressé teszi? Állandóan azt mondják, hogy bűnözés, de én még nem tapasztaltam semmi rosszat. Egyáltalán igaz ez a história?

Figyelt kérdés

2014. febr. 14. 22:40
 1/3 anonim válasza:
64%
vannak veszélyes részei, de azt hiszem a klasszikus, ami híressé teszi az az, hogy sok droghasználó, alkoholista, hajléktalan, prostituált és egyéb deviáns ember oda központosul (én még kutyaviadalokról is hallottam). nekem a sulim van ott, a Kálvária térnél, nagyon én sem tapasztalok atrocitásokat, habár mikor megyek az utcán néha komolyan elgondolkodom, hogy a beton járdán a kupac ürülék vajon kutyától vagy embertől származik-e, kb 50-50%... hát meg igazából azért sokszor meggyorsul a szívverésem, ha sötétedés után megyek hazafelé... vannak "sötétebb" alakok...
2014. febr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Híressé? Nem inkább hirhedté? Már akkor is rosszhírű volt a környék, amikor még Budapest nem is létezett, de kétségtelen, már Budapest egyesítésekor is voltak zűrös részei. Sok kupleráj pl. Nyilvánosházak. Ezek persze más városrészekben is voltak, pl. a Nyugati pályaudvar környékén is. (Általában a pályaudvarok közelében sok bűnöző volt található).

A kispolgári-polgári városrész az első világháború előtt, alatt, után züllött el. Az iparosodás, az egyre nehezebb vidéki lét miatt sokan Pesten keresték a boldogulást. Persze hiába. A gazdasávi válság, a második nagy háború, az azt követő zavaros idők nem kedveztek nekik. Nem tudtak a városi léthez alkalzankodni, munkát nem kaptak, vissza már nem volt út. Ezért harapozott el mindjobban a bűnözés.

Az ötvenes években már kupik nem lehettek, a prostitució teljesen az utcára került, a stricik uralták a kerületet. A markecolás mindennapos volt.

A kevésbé távoli időben pedig a cigányok tömeges beáramlása cseppet sem javított a helyzeten. Persze nem a rendesek, hanem a léha életett élők.

A kerület elég nagy, s a bűnözés nem mindenhol egyforma. Sokat segített a biztonságérzeten az, hogy nagyon sok helyen van térfigyelő kamera. Az iskolázattlan, buta emberek is előbb-utóbb rájöttek arra, mik is ezek.

Csökkent, de nem szűnt meg a bűnözés.

2014. febr. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Sétálgass este pl a Népszínház vagy a Lujza utcában és megtudod.
2014. márc. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!