Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Színeknek van negatív mentális...

Színeknek van negatív mentális hatása?

Figyelt kérdés

Úgy értem szorongás vagy hasonló dolog.

Gyakori jelenség a horror képekben az, hogy előszeretettel használják a feketét az erős vörös színnel és így próbálnak valamilyen szorongó hatást elérni. Emellett persze gyakori a gyerekkort idéző dolgok (ez érthető mert amiben biztonságot látsz azt fordítják ellened, ezáltal sokkal nagyobb az érzelmi reakciód). Mi okozza az embereknél ezt a szorongó hatást az erős vörös és fekete színre?



2014. febr. 19. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt tudom, hogy egy neonzöld szobában valószínűleg megőrülnék rövid időn belül. Nemrég voltam egy ilyen színű szobában, alig vártam hogy kívül legyek a lakáson. A fekete rám nem hat szorongóan.. a vörös igen... pld. szoba színeként, de ruhában szeretem.
2014. febr. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A fények hullámhossza befolyásolhatja az agy érzelmi részét? Vagy csak a piros vagyis inkább vörös szín a feketével ösztönösen a vért és az ettől való negatív dolgokat juttatja az eszébe tudat alatt az embernek? Ugyan úgy mint mondjuk a póktól való félelem, ami még a majmoknál is jelen van.

Amúgy pl ilyen kép: [link]

zőlde vagy kékbe teljesen más hatást kelt.

2014. febr. 19. 01:02
 3/4 anonim ***** válasza:

A fények hullámhossza befolyásolhatja az agy érzelmi részét?


Szerintem igen. A fényterápiát is ezért találták ki :)

2014. febr. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk abban van valami. Csak furcsa hogy "negatív" módon is fel lehet használni.
2014. febr. 19. 01:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!