Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek beszéljek egy...

Szerintetek beszéljek egy pszichológussal? Pánikbetegség, szorongás, nem érzem magam boldognak.

Figyelt kérdés

Nem tudom mit tegyek. Mindenkivel előfordult már, hogy sz'rnak érezte magát, és nem tudta mit tegyen az életében mihez kezdjen magával, mi az élete célja... Velem először 17 évesen történt meg. Majdnem egy teljes éjszakát beszéltünk át a kollégiumban a legjobb barátommal, az élet értelméről. Azután ahogy kezdtem felnőni egyre több gátlásom lett,elmentem a sulipszichológushoz 18 évesen aki az elbeszélgetés során megállapította hogy szorongásban szenvedek. Akkor az autogén tréninget javasolta, amit gyakorlok a mai napig is, bár igazából az internetről tanultam meg és nem mondanám, hogy értek hozzá, mindenesetre megnyugtat. Aztán kezdtem talpra állni, elkezdtem testépítéssel foglalkozni, jöttek rám a kilók, formásabb lettem, előjött a soha nem létező önbizalmam. Boldog voltam céljaim is lettek. Késöbb új helyre kerültem, mert a középiskolát elvégeztem, elkezdtem dolgozni, csakhogy a szorongás előjött, igaz nem olyan mértékben, kommunikálni épp tudok, csak végig felfokozott izgalmi állapotban vagyok. Egy két rokonnal való kommunikálás közben is előjön a szorongás. Ami az új az a pánikroham. Idáig kétszer volt, az első elmúlt, átvészeltem nem volt durva, de a másodiktól végem lett. 1 hétig folyamatosan ment utána a hasam. Az a baj, hogy tele vagyok gátlásokkal, előjön a szorongás, hálistennek a pánikroham elmúlt. De például olyan társaságban ahol 1 idegen is van nem tudok feloldódni. Néha úgy látom magam mintha kívülről figyelném önmagamat, bár ez már elég ritka. Teljes értékű életet akarok élni, leküzdeni a szorongást, azt akarom érezni, hogy képes vagyok bármire, nem pedig ezt a sz'r önképet amiben most vagyok. Gondolkoztam, hogy elmegyek egy lakásos prostihoz, aztán hátha jobban leszek utána, de esélytelen, mert ha alapból szorongok akkor nem tudom hogy tudnék lefeküdni egy vadidegen nővel olyan helyen ahol még azelőtt soha nem voltam... Az ötlet egy orvostól van, egyszer elmentem a dokihoz mert beteg voltam, megkérdeztem, hogy tudna e felírni egy kedélyjavító gyógyszert, ő azt mondta, hogy Öcskös ezek a legszebb évek az életedből, farkalj inkább és ne gondolkozz. A legszebb évek elmúltak, már dolgoznom kell, és farkalni sem tudok ha tele vagyok gátlásokkal és remegő hangon beszélek. Nem tudom miért alakult ki ez nálam, de szeretnék normális ember lenni, aki mentálisan is egészséges nem csak testben...

A kérdés az, hogy elmenjek e egy pszichológushoz??Nem tudom, hány alkalomra lenne szükségem, és hogy tudna e segíteni nekem. Lehet hogy csak rosszabbul lennék utána. Próbálom elfojtani a rossz dolgokat és itthon a családom körében egészségesnek mutatni önmagam. Szerintetek mitévő legyek? Feltudnék e oldódni egy vadidegen emberél-egy pszichológusnál? Igazából lehet nem tudnám kifelyteni magam, lehet hogy akkor enyhülne minden amikor ott vagyok és jól érezném magam, és nem tudnék részletesen beszámolni a bajaimról. Meg attól félek, hogy amennyire próbálok kétkézzel kapaszkodni, és elfojtani a szorongást meg a pánikrohamot, a sok negatív érzést, az a pszichológus után feltörne bennem és a késöbbiek során eluralkodna rajtam és még sz'rabbul lennék mint most.

Kérlek válaszoljatok.

Köszönöm, 20 éves férfi



2013. jan. 5. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Én elmentem egy pszichiáterhez, aki felírt nekem egy gyógyszert. Bevettem. Ezután még haza kellett vezetnem 150 km-t. Kb. 10-szer kellett megállnom. Totálisan eluralkodott rajtam a pánik. Mire haza értem teljesen ki voltam merülve, csoda, hogy út közben nem aludtam el. Mikor lefeküdtem a szememmel kék foltokat láttam, amitől még inkább összef.stam magam. Senki nem volt velem. Rettegtem. Éreztem, hogy ezt a gyógyszer okozza.

Megfogadtam, hogy a büdös életbe nem veszek be ilyen hallucinogén, tudatmódosító szennyet, csak ezt éljem túl. Érdekes módon, az eset óta nem volt pánikrohamom (nekem autóvezetés közben szokott jönni)!! Az agyam talán átgondolta érdemes-e pánikot keltenie. :)

Egy orvos azt mondta nekem, hogy túl sokat foglalkoztam magammal. Talán igaza volt.


Viszont vagy egy fiatal lány ismerősöm, aki Cipralex-et kezdett el szedni, aminek csak enyhe mellékhatásai vannak. Állítólag, neki sokat segített és újra a régi lett.

Ki kell próbálni.

Én a pszichológusokban nem hiszek, de el kell mondjam 3 alkalomnál többet egyiknél sem voltam. Ugyanis nem vagyok milliomos.

2013. jan. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudom mit érzel, én is hasonló cipőben jártam.

Menj el dokihoz mindenképp és ami nagyon fontos, otthon is oszd meg a problémádat a családoddal. Ki álljon melléd ha nem ők!

Amit az előző írt abban van valami, a gyógyszerektől eleinte rosszabbul van az ember, csak néhány hét után hoznak javulást.

KITARTÁS!

2013. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 EllieArroway válasza:

Szia,

szerintme tegyünk különbséget, van a gyógyszeres kezelés, amit pszichiáter adhat, és a pszichoterápia (beszélgetés vagy relaxáció), amit pszichológus vagy pszichoterapeuta, vagy olyan pszichiáter, aki pszichoterapeuta is.


szerintem menj el, én jártam pszichoterápiára és nekem nagyon jót tett.


Itt vannak elérhető helyek meg infók:

[link]

[link]

2013. jan. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem is menj el egy szakemberhez. A pszichológus igenis sokat tud segíteni, fel tudja tárni azokat az okokat, amik a szorongást kiváltják belőled, és tud segíteni abban, hogy tudod ezeket feloldani. A gyógyszerek szedése sem halálos, én két évig szedtem antidepresszánst, Citalopramot és még Rivotrilt is, semmi bajom nem lett tőlük, csupán tünetmentessé tettek, és elég erőt adtak, hogy felvegyem a harcot a pánikbetegséggel. Most már 4 éve nem szedek gyógyszert, és minden pánikrohammal önállóan meg tudok küzdeni.

Az orvos hülye volt,a ki azt mondta menj prostihoz, az sokat nem tud rajtad segíteni, legfeljebb megtámogat egy kis fertőzéssel.

Mindenféleképpen keress fel egy pszichiátert vagy egy pszichoterapeutát, mert ez csak rosszabb lesz.

És nem kell feltétlenül magándokihoz járni, én beutalót kértem a dokihoz, és a helyi kórházba mentem. Semmivel sem volt rosszabb, mint egy magándoki (ezt is próbáltam). A lényeg, hogy kérj segítséget.

2013. jan. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!