Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek is ártalmas az...

Szerintetek is ártalmas az ember mentális egészségére a Tények című hírműsor?

Figyelt kérdés
Én nem szoktam hírműsort nézni. A neten elolvasom a híreket (tudomány, technika, néha gazdaság, ritkán belpolitika és egy-két bulvárhírt is), viszont az egyik ismerősöm, aki totál negatív sosem olvas neten híreket. Azt mondja, hogy csak a Tényeket nézi meg. Ma bekapcsoltam én is és hát, minden hír amit láttam az erőszakos cselekményekről szólt: "megkéselte", "megölte", "bántalmazta". Állítólag emellett nem is nagyon van benne más, max. balesetek, szerencsétlenségek és bírósági perek. Lehetséges, hogy emiatt a sok "trutyi" miatt ilyen negatív ez a kollégám?

2012. febr. 13. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Vagy azért nézi a műsort, mert ez kielégíti a negatív világképét. Sok embernek megéri boldogtalannak lenni, azzal a tudattal, hogy neki van igaza, mert a savanyú-szörnyű világképét alátámasztja egy főműsoridőben sugárzott, több ezer ember által elfogadott, egyébként igen manipulatív híradó. Én sem nézem, pont ezért.
2012. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Sztem az egész média az az internettel együtt!


Lassan már a könyvesboltok is azok lesznek mert szinte már csak szemetet árulnak, és egyre nehezebb hozzájutni a minőségi tudományhoz.

2012. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Csomó helyen kell keresgélni, hogy az ember találjon egy kis infót mondjuk találmáynokról, szabadalmakról vagy dolgok működéséről stb-ről. A google is le lett butítva az elmúlt években.
2012. febr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
A média egy agymosó, manipuláló csatorna. Keressetek rá a google-al. Ők manipulálják az életed. Ők irányítják a vágyaid, dühödet. Egyszerüen beférkőzbek az agyadba. Megmondják, hogy öltözz, kit válassz magadnak barátodul, barátnőül, mikor házasodj, hány gyereked legyen, és persze melyik hónapban szülessen meg az a gyerek.
2012. febr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
És aki ilyen jós műsorokat néz. És beveszi, azt végleg a hatalmuk alatt tartják.
2012. febr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Egész biztosan. Én ezért nem nézem egy jó ideje, főleg a kertévéket.
2012. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Én nem is azok miatt a hírek miatt nem nézem a Tényeket amiket leközölnek hanem azok miatt amiket nem, lásd:


http://www.youtube.com/watch?v=MUk_QF5octg


A kiállításról ugyebár mindössze annyit közöltek le hogy jól fogyott a palacsinta.

A nézők egymás után nehezményezték ezt a TV2 Facebook-oldalán amire az volt a csatorna válasza hogy többet nem lehetett kommentet írni oda. Ezek után rohadjak meg ha még egy Tények adást vagy egyáltalán műsort megnézek azon a hiteltelen csatornán.

2012. febr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A hírműsorok, hasonlóan a tévéműsorok további 95%-ához, természetesen ártalmasak az egészségre.


Az internetes hírolvasás hasonlóan káros, sőt, még károsabb, mert a Tényeknek pár perc alatt vége van, ha viszont híroldalakat olvasol, azzal órákig pusztíthatod az agysejtjeidet.

2012. febr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szia!


Én nem olvasok negatív híreket. A Tények meg sokkal velőtrázóbb, mint a többi hírműsor. Szerintem.

2012. febr. 14. 22:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Az RTL híradó is szörnyű.... Nem szoktam nézni, de sokszor bekapcsolva hagyom a tvt, és tanulás vagy gépezés közben háttérzajként megy. Mikor a híradó kezdődik, rendesen felzaklat, mert a 90%a haláleset, és este fél7kor valahogy nem esik jól az ilyeneket hallgatni :S Gyorsan el is szoktam kapcsolni onnan, ilyenkor mindegy mire, csak el onnan... Borzalmas :S Ha napi szinten hallgatnám meg ilyeneket olvasnék, szerintem begolyóznék.
2012. febr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!