Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogyan győzzem...

Mit tegyek? Hogyan győzzem meg őket?

Figyelt kérdés

A szüleim ha majd egyetemre vagy fősulira kerülök albérletbe akarnak költöztetni,de én szivesebben mennék kollégiumba ahol úgymond "pezseg az élet". De ők erről hallani sem akarnak : (

Hogyan lehetne őket rávenni?



2014. febr. 21. 22:33
 1/6 anonim válasza:

Ahogyan a szüleid elvárják a tiszteletet, úgy te is várd el. Máshogy nem fog menni csak ha a sarkadra álsz és közlöd velük hogy ezt és ezt fogod csinálni. Ennyi idősen ne a szüleid határoznak meg. Tiszteld őket, de ez a te életed. Te felelsz a döntéseidért, a tetteidért. És a döntéseid határozzák meg a JÖVŐD. Szóval ne hagyd hogy más megmondja mit tegyél, még ha a szüleidről is van szó.

De gondold át jól a döntést mielőtt meghozod...

2014. febr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hát a világ márcsak ilyen sz@r: aki koliba menne, azt albérletbe küldik, aki albiba szeretne menni, azt meg kolira kényszerítik (esetleg anyagi okokból)... :(
2014. febr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megmondod hogy te nem mész albiba, mert koliba akarsz és kész, intézed a dolgot magadnak mint a legtöbb egyetemista. Nem vagy már kisgyerek.
2014. febr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Laylah ***** válasza:

Azért a koli se feltétlen olyan királyság, mint elképzeled. Ez leginkább attól függ, milyen szobatársakat fogsz ki. Én kifogtam két magának való csajt, akik az első nap közölték, hogy remélik, nem vagyok bulizós, mert itt aztán semmilyen buli nem lesz tartva... -.- Ezen felül van olyan nálunk, eleinte hetente, most már csak kéthetente egyszer, hogy az egyik szobában olyan hangerővel üvölttetik a zenét (ami egyáltalán nem a stílusom) hajnal 3-4-ig ig akár, hogy az egész épület szó szerint beleremeg. Mi szeptembertől barátnőmmel meg a srácokkal már albiban gondolkodunk, különben sem vennének vissza a pontjaink alapján.

Egyébként nem kell különleges taktika a meggyőzéshez, elmondod észérvekkel, hogy szerinted miért jobb a koli (észérvek alatt nem azt értem, hogy bulizás szempontjából, hanem a szülőéből), tedd hozzá, hogy így a tanuláshoz is könnyebb segítséget kérni bármikor, közel van a sulihoz, olcsóbb, stb.

2014. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Aztán majd másfél hét múlva könyörögsz, hogy albiba szeretnél menni... :D
2014. febr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor győzködöm őket. Időm van úgyhogy!:DD
2014. febr. 23. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!