Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek korrekt a munka...

Szerintetek korrekt a munka beosztásom?

Figyelt kérdés
Üdv!A problémám a következő:lassan 2,5 éve dolgozok egy szoláriumba heti 5 munka nap,egyik héten 6 óra hossza másik héten 8 óra hossza plusz a hétvégén 14 vagy 12 óra azaz egész szombaton, köv. héten meg vasárnap.Igen,ez eddig szép és jó és nem megerőltető DE a probléma az hogy nincsen szabadság mert ketten vagyunk munkatársammal és nincs aki helyettesítsen minket,ha valaki szabira akar menni akkor a munka társam vagy én helyettesítek.Példa:Munka társamnak most családi okok miatt szabadságra kellett mennie,ez azt jelenti hogy az egész hetet nekem kell vinni napi 14 órába vasárnaptól,szombatig,szabadnap nélkül 7 teljes munak nap,reggel 8-tól este 10-ig.Hogy ezt a szabadságot vissza kapom-e azt nem tudom,de 65 ezer ft-ot keresek ezért havonta,naponta,napi 4 órába vagyok bejelentve és a helyettesítésemért napi 2200-at kapok.Szerintetek ez normális?Már 1x felmondtam de ne mtaláltam mást és mivel tartozásom van és fizetnem kell sürgősen vissza kértem magam,de már megint a felmondás felé hajlok mert elegem van ebből hogy ennyire kihasználnak,legalábbis úgy érzem..

2014. febr. 26. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg vannak olyanok, mint te, akik elfogadják ezeket a feltételeket, akik társtettesek az adócsalásban, amit a munkáltató elkövet (négy órára bejelentés), akik nem köpik le, ha nem kapják meg a rendes, mindenkinek járó szabadságot, addig lesznek is ilyenek munkáltatók. Majd ha kinő a te gerinced, meg az önbecsülésed, és azt mondod, hogy nem, elég volt - és mindenki más is, majd akkor talán egy jobb, élhetőbb hely lesz magyarisztán.
2014. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyáltalán van olyan aki normálisan bejelent és normálisan fizet?
2014. febr. 26. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 évig dolgoztam magyarországon, és mindig képes voltam olyan munkát, munkahelyet találni, ahol annyit fizetnek amennyiben megállapodunk, annyira jelentenek be amennyit ténylegesen dolgozok, stb.


Persze ehhez az is kellett, hogy amikor álláainterjún a munkáltató elkezdte, hogy

- szerződést majd egy hét múlva...

- de csak felére jelentem be...

- de nálunk nem jár annyi szabadság...

- de a túlórát nem fizetjük...

- de...


akkor felálltam, és megköszöntem, hogy rabolhattam az idejét.


Aztán rájöttem, hogy külföldön sokkal jobban járok - és nem csak anyagilag.

2014. febr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Munkaszerződés csak dísz szerinted? Én megmondtam volna a főnöknek, hogy rendesen bejelent és fizeti a túlórákat és engedélyezi a törvényben előírt szabadnapokat. Ha nem teszi, feljelentem. Meg fogom nyerni a pert, nem kérdés. Ezek után, ha kirúg újra feljelentem, mert ez nem indokolt a munkaviszony megszüntetése. Ezt a pert is megnyerném.


Nem hagynám, hogy hülyét csináljon belőlem.

2014. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!