Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jövőre fogok felvételizni, de...

Jövőre fogok felvételizni, de már most rajta vagyok a témán. Kellene néhány vélemény a lenti sulikról. Hány ponttól vesznek fel? Milyen lett az írásbelitek/szóbelitek? Szerette (te) k odajárni? Melyik osztályba jártok?

Figyelt kérdés

Sulik:

Eötvös József Gimnázium (C, F, Nye)

Fazekas Mihály Gimnázium (A, D)

Városmajori Gimnázium (C-04, D-05, ENy-08)

Madách Imre Gimnázium (03, 07, 08)


Fazekasos vagyok, kitűnő tanuló. Tavaly felvételiztem 6 osztályosba és mindenhova felvettek (végül nem mentem el). Akkor 80 pontot értem el (matek:35, magyar:45)...

A 8-os felvételi könnyebb/nehezebb?



2014. febr. 26. 19:18
 1/9 anonim válasza:
Szia, én a Városmajorba járok, és nagyon szeretem. Az írásbeli minden évben más, így a ponthatárok is. 6 ban én nem írtam. 8-ikban kb 80 pontom lett, és szóbeliznem sem kellett. Én nagyon szeretek ide járni, jó a társaság, jók a tanárok, van közösségi élet.
2014. febr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hányadikos vagy most? be lehet jutni jó egyetemekre (akár) külföldön? Melyik tagozatra jársz? Mikor kezdődik a tanítás? Milyen a közösségi élet (táborok, cserekapcsolatot? És még egy hülye kérdés: honnan jársz be a suliba?
2014. febr. 27. 15:58
 3/9 anonim válasza:
Spanyol tagozatra járok, vagyis 9.-es vagyok. Sítáborok minden évben vannak, év végén most mi Spanyolországba, németesek Németországba megyünk, mint eddig minden előkészítős osztály. Igazából eddig még nem nagyon tájékozódtam olyan dolgokról, ami nem érint.Eddig csak sítábor (ami nagyon jó volt) és az év végi út volt nálunk téma. A tanítás 8 órakor kezdődik negyedórás szünetek vannak, így mindig egészkor csöngetnek ebédszünetig. Még továbbtanulást nem terveztem, így ezt nem nagyon néztem. Közlekedni: 61-essel Széll Kálmán térről. De nagyon sok busz közlekedik arra, de legtöbben 61-es és 59-es villamossal járunk. Szívesen válaszolok bármilyen kérdésre! :)
2014. febr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!! Azt hogy kilencedikes vagy azt úgy értsem hogy most vagy 0. évfolyamon, vagy ez a második éved kilencedikesként? Amúgy ha privátba megírnád a nevedet és bejelölhetnélek facebookon azt nagyon megköszönném!!:)
2014. febr. 27. 20:16
 5/9 anonim válasza:

A hatodikos felvételi egy hatodikosnak is vicc. :D a nyolcadikos nyilván nehezebb, de egy jó képességű diák semmi készüléssel is jót tud írni. Én (2011-ben) 80 pontosat írtam, egyáltalán nem volt nehéz. A felvételitől nem kell tartanod, csak a jegyeid legyenek jók. :)


A felvételinél nincs ponthatár, vagyis inkább nem lehet megjósolni. Egy osztályba a legjobb eredményt elérő 32(?) jelentkezőt veszik fel.


Ha kell valamiből szóbelizned, arra készülj, kérd a tanáraid segítségét.


Sok sikert!

2014. febr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget;)
2014. febr. 28. 22:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges a gimnáziumok keresésébe már most ilyen szinten belefognod. Az idei felvételi időszak véget ért, az információk már erre a tanévre vonatkozólag is elavultak. Akárhogyan nézzük, relatíve kevés az esély arra, hogy jövőre semmi sem változik meg ezeknek az iskoláknak a felvételi rendszerében. Értelmetlen olyan tagozatokat kinézned, amelyek jövőre talán már nem is léteznek majd - ez a Madáchra különösen igaz, ugyanis ez az év az induló osztályok tekintetében rendhagyó volt.

Az nagyon jó, ha már most sokat gondolkodsz a továbbtanulási lehetőségeidről; azok a gyerekek, akik januárban kapnak víztoronyhoz és megjelölik az első szembejövő iskola tagozatait, nem indulnak túl jó esélyekkel. De sokkal több értelme lenne a tagozatkeresgélésnek majd jövő szeptemberben nekilátni.

2014. márc. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem kicsit félreértetted. Nem ezen jár az agyam napi 24 órában, csak jó néha elgondolkodni rajta. Egyébként ezek közül 2 biztosan a szokásos tagozatait fogja elindítani, tehát fölöslegesnek abszolút nem mondanám, de ki hogy látja. Azért köszi hogy elmondtad a véleményed:)
2014. márc. 14. 15:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze, nem is a kedved akartam szegni a válaszommal. :) Csak arra akartam rávilágítani, hogy ne támaszkodj teljes mértékben az idei információkra. Én most vagyok nyolcadikos, az egész eddigi évem a felvételi-mizériáról szólt, és tudom, milyen rossz lett volna, ha az előzőleg kigondolt terveim az új tanévvel szépen összegubancolódtak volna.
2014. márc. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!