Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érettségi szóbeli? Most mi van?

Érettségi szóbeli? Most mi van?

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt jó néhány oldalon parázós vizsga előtti emberekről mondván: ''nem tudok semmit, egyes lesz stb'' (tipikus) és jött rá a sok összhangú felelet: ''ha nem tudsz egyáltalán SEMMIT, akkor hármas'' :)

Nálam: 1* a szakmai tantárgyból (2 éve van nekünk) tavaly se, idén se tanultam semmit... nem lustaság, csak egyszerűen nem értem. A neten nincs fent róla anyag. Egyedül a tanárnak van meg, de nem adja ide, mert szerinte leírjuk órán és abból meg lehet tanulni. Pedig nem, mivel kb. fele annyi időt ad, mint amennyi kéne hogy leírjuk. Azok az osztálytársaim, akik erre a tantárgyra vannak ''specializálódva'', már az órán elmondottakból megértik. Én csak akkor, ha leírom, de a csoport fele le se tudja írni; akik leírják nem adják ide. + a korábbi tételek 80%-a számítás, amihez szó szerint nulla közöm van.

2* kérdeztem a némettanáromat, hogy majd amikor odaállok/ülök és nem tudok semmit a tételről, akkor mi van? De azzal volt megáldva, hogy eszembe fog jutni, meg mit tudom én... de nem érti meg ez az ember - akár a többi tanár -, hogy: HA NEM TUDOK EGY TÉTELT, AKKOR NEM TUDOK EGY TÉTELT. Év elején is kihívott a töritanár, hogy regéljek el neki egy anyagot, erre én: Nem tudom, inkább egyes. Erre jön a szokásossal: ''gyere ki próbáld meg, úgyis eszedbe jut''. Ja, gondolom mint érettségin fog. Ültünk szemben egymással 5-6 percig és akármit kérdezett fogalmam se volt az egészről. Na most a tantárgyak 60 százalékával így vagyok.

3* irodalomból tényleg kell írni esszét, vagy mit 2-2,5 oldalt egy versről? xd


2014. márc. 4. 18:40
 1/1 anonim válasza:

Ennyire nem világosítanak fel az iskolátokban az érettségiről? Vagy még nem is jársz ott, hogy túlzottan kutakodj utána?

1-2, Az első két kérdésedre a válasz: a tanulás! Közhely, de így van. A szakma tudom, hogy nehéz, én is voltam olyan szakon, de még időben átjelentkeztem egy emelt nyelvű gimnáziumba, így az utolsó három évemet ott jártam/járom. Ha tényleg ennyire nem érted a szakmát, miért vagy ott?

Tehát ezekszerint a német az ú.n. alapnyelved, amit tanulsz x éve. Hidd el, nincsenek olyan nehéz tételek, gondolok itt: család, napirend, kirándulás. Meg lehet ezeket tanulni, csak le kell ülni mellé. A példa meg, amit felhoztál szintén csak a te lustaságodat tükrözi és ez nem bántás, egyáltalán, mert én is ilyen vagyok, csak én raktározom az információkat órán, így ha kihívnak minimum egy hármasra el tudom mondani az anyagokat!

3, Igen, írni kell. Van ismeretlen mű elemzése (vers, novella), összehasonlító elemzés és érvelés. De természetesen a neked legkézenfekvőbbet kell megírnod.


Remélem érthető voltam! :)

2014. márc. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!