Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtátok, hogy minden összefüg...

Tudtátok, hogy minden összefüggésben van mindennel? Nem tudnátok olyan példát mondani nekem ami nem.

Figyelt kérdés
2014. márc. 5. 13:06
 1/8 anonim válasza:
Pista éppen focizik. Szeretem a kakaót.
2014. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Olyan összefüggésekre gondoltam, hogy pl lekéstem a buszt és még az eső is esik, vagy este láttam egy kutyát, pedig nagyon félek tőlük.

Az okokra gondoltam. Mindennek oka van.

Annak is, hogy épp válaszoltál a kérdésemre. Ha nem tetted volna, akkor elkezdek unatkozni, lehívom a barátomat, beleszeretek, elveszi az eszem, terhes leszek és gyereket szülök.

Vagy unatkozom, elkezdek itthon táncolni, elesek, beverem a fejem és maradandó agykárosodásban szenvedek... de írtál, így nem megyek el mert lefoglalom magam, viszont ezeket a gondolatokat magamtól nem mondtam volna ki, de így, hogy valaki egy kis érdeklődést mutat a gondolataim iránt, leírom. És megismerem a saját gondolataimat.

2014. márc. 5. 13:16
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Az tuti, hogy az eszed nincs összefüggésben semmivel, mert nem létezik...
2014. márc. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenben lehet összefüggést találni, ha nagyon akarunk. Még abban is, hogy valahol egy bizonyos Pisti nevezetű épp focizik és az első válaszoló szereti a kakaót. Lehet Pisti is szereti és edzés után kakaót fog inni. Vagy az első válaszoló nem szeret focizni ezért az Ő részéről inkább a kakaóra emelte a hangsúlyt :-)

De amire Te gondolsz kérdező, azok inkább okozatok, amik valóban függnek az okoktól. Egyetlen apró, jelentéktelennek tűnő cselekmény folytatására több verzió létezik, mindenképp valamit okoz az, hogy épp mit csinálsz. Én most pl. itt ülök és neked válaszolok, ahelyett, hogy dolgoznék. Ha neki állnék végre dolgozni, akkor haladnék a munkámmal, így viszont kicsit késik az elvégzendő feladat megoldása, ezért ha az ügyfél később kapja meg a megrendelt terméket, ezért Te leszel a hibás, mert felkeltetted az érdeklődésem a kérdéseddel :-)

2014. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nem szereted a barátodat? Ennek mi az oka?
2014. márc. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mindenben lehet okokat keresni,kérdés h érdemes-e.
2014. márc. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 2:

Ha ez vigasztal kérdező, én egyetértek veled.


Ez hasonló, mint az az eset, amikor egy ember lekéste a repülőgépet és pont szerencséje volt, mert később az a gép zuhant le. Ugyanakkor, mivel neki is meg "kellett" halnia, még aznap meg is halt autóbalesetben.


Én úgy gondolom, hogy véletlenek nincsenek, de azt mondom, hogy a sok lehetőség közül azon az útvonalon indulhatunk el, amelyiken csak akarunk; tehát nincs kőbe vésett sors, de ettől függetlenül a világ úgy működik, hogy amelyik útvonalon elindultunk, annak a végére is érjünk, akármi is történjék.


Lehet, hogy ennek a kérdésnek is volt valóban valami szerepe. De ezt nem tudhatod. :)

2014. márc. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, tényleg elég rosszul fogalmaztam meg a kérdésemet... de az első válaszom alapján szerintem nagyjából érthető hogy hova akarok kilyukadni. :)
2014. márc. 5. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!