Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől jelenhetnek meg kiütések...

Mitől jelenhetnek meg kiütések a bőrömön?

Figyelt kérdés
Nagyjából egy hete viszketni kezdett a karom.Másnap már a fejem, lábaim, hátam is viszketett.Mára már elég durva lett, az egész testem tele van színtelen, kisebb-nagyobb kiütésekkel, sok kicsi van egymás mellett.A legdurvábban a combomon és a felkaromon viszket, de az arcomra is ráment.Reggel az arcomon nem látszott, viszont ma az iskolában irodalom órán jött ki, nagyon durván el kezdett viszketni az arcom és alig bírtam leállni, odatettem a kezem és éreztem hogy nagyon nagy a baj, akkor már gyakorlatilag a nyakam és két felől az arcom, fültől állig tele volt.Azt sem tudtam hogy rejtsem el.Torna órán, miután átöltöztem, mint egy bolhás kutya úgy vakaróztam, a karomat és a térdem fölött.Mostmár nagyon félek, mert fogalmam sincs hogy mi lehet ez.Tisztálkodni rendszeresen szoktam, az étkezési szokásaim nem olyan vészesek, az viszont igaz hogy szeretem a finomságokat, és minden nap eszem is csokit vagy napraforgómagot.Tejérzékeny vagyok, de azt tudom magamról, hogy hasmenést indít el nálam, ezért nem is szoktam tejet inni.Az epertől szokott még kiütésem lenni, de hát azt nagyon rég nem ettem.Ebben a pillanatban a lábam, a térdem fölött és az egész combom annyira fel van hólyagozva, hogyha anyukámnak megmutatnám, biztos megijedne.Általában reggelre ki szoktak fakulni, és olyankor nem viszketnek, de például ma mióta hazajöttem a suliból azóta vakarózom, hol a lábam, hol a kezem, hol a fejem, hol pedig a hátam, de a hasamon és az egész testemen kiütések vannak.Himlő biztosan nem lehet, mert már voltam minden fajta himlős.Esetleg ételallergia, vagy betegség lehet?Így tudom hogy nehéz eldönteni, de azért csak lehet a leírásból sejteni valamit nem?Anyukámnak félek megmutatni, mert biztos egyből orvoshoz küldene, és nagyon félek hogy kórházba kerülök vagy valam ilyesmi.

2014. márc. 14. 19:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott lenni kiütésem, én a mogyorófélékre vagyok allergiás. Ha eszek földimogyorót vagy valami hasonlót, akkor kezdek el vakarózni. Én is eszek sokat csokit, de abból sem szabad túl sokat, mert abban is vannak mogyorószármazékok. a napraforgó mag is olajos, tehát szerintem neked is az árthat meg!
2014. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!