Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A mostani tinisztárok tényleg...

A mostani tinisztárok tényleg csak marketing fogások?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy a producer, menedzser mondja meg hogy mit csináljanak, meg stylist? Akkor ők egy leadható sok pénzt hozzó bábuk lesznek? És hanem hozzák a várt mennyiségű pénzt akkor mennek a szemétbe? Justin Bieber is csak egy marketing fogás? Most már értem miért van ott mindenhol.
2014. márc. 17. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Elolvastam sok könyvet a rockzene történetéről, és azt kell mondanom, hogy a jelenség régen is létezett. Pl. a Beatles idejében rengeteg őket koppintó banda jött létre (pl.: Monkeys), rengetegen playbackeltek (Frankie Goes To Hollywood, Rubbettes stb.). Állítólag volt egy vezetőváltás a legnagyobb lemezkiadók élén, és sok zenész szerint a mai vezetők már kizárólag üzletemberek, míg a régiek még azért zenerajongók voltak. A "mai"-t itt úgy értsd, hogy a '80-as évek óta van ez kb. Már George Michael és Prince is arról bezséltek, hogy a lemezcég túlzottan beleszól az életükbe. Azon kívül a lemezipar fokozatosan bekebelzte önmagát: régen volt sok lemezkiadó, ah egyik nem tetszett valakinek, átmehetett a másikhoz. Mostanra felvásárolták egymást, először volt a big six, aztán big five, fig four, és már már csak a big three van: a Warner, a Universal és a Sony, minden ezek alá tartozik.
2019. márc. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja, és, válaszom egy másik kérdésből bemásolva: Bár nem vagyok tinédzser, megértem a kérdést. Sok zenetörténeti könyvet elolvastam, és kérdező: a zeneipar 5-7 évenkénti váltásokra van berendezkedve, ennyi idő alatt nő ki egy tinigeneráció rajongása tárgyából. Britney feltűnt 1999-ben, 2007-ben meg amúgy is idegösszeroppanást kapott, bár szépen felállt belőle. A Tokio Hotel feltűnt 2005-en, de ők még 3 évig sem bírták. 2002 körül jött mondjuk Avril Lavigne, hogy valaki Britney ellenképe legyen. Justin Bieber valamikor 2009-ben tűnt fel, ha jól tudom, 2016 körül már kezdett is megkopni a hírneve. Azt nem tudom, ki menő most a tinik közt, ki követi őt. Persze ezek kiragadott példák, párhuzamosan nagyon sok ilyen ember van. Ne legyenek illúzióink: még Elvis Presleyre is 7 évet számoltak rá.


Megint én voltam az.

2019. márc. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!