Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy folyékony beszéd?

Van olyan, hogy folyékony beszéd?

Figyelt kérdés

Mármint a kérdésem úgy szólna, hogy szokták e azt mondani, hogy pl.: Folyékonyan beszél valaki.

Vagy ezt úgy lehet csak mondani, hogy pl.: Folyamatosan beszél valaki.

Jó tudom, h a kérdés nagyon hülyén hangzik, de nekem nagyon fontos lenne a válasz..

Előre is köszi mindenkinek, aki válaszol!!:)


2014. márc. 26. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem itt arra gondolnak folyékony beszéd alatt, hog pl

"folyékonyan beszél angulul" vagy más idegen nyelven, vagyis nem kell gondolkoznia a szavakon, hanem folyamatosan tolja... nem akadozik és gondolkozik hogy hogyan is mondjon dolgokat más nyelven.


Pl te magyarul gondolom folyékonyan beszélsz, de ha csak pár szót, vagy kifejezést tudnál bármelyik más nyelvből, az bizony eléggé akadozna :)

2014. márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
folyékonyan vagyis köpköd beszéd közben.. ez a szabad elfajzottabb~~~ szinonímája :)
2014. márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

folyékonyan beszél ezt inkább egy idegennyelv tökéletes elsajátítása kapcsán mondják, a folyamatosan beszél pedig azt jelenti, hogy be nem áll a szája.

Szerintem a kettő nem ugyanaz.

2014. márc. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bár most se vagyok sokkal előrébb..xD
2014. márc. 26. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:

még annyivla kiegészíteném, hogy az hogy folyamatosna bezsél vlakai azt inkább az időre vonatkoztawtva mondjuk.

HA megállapítjuk hogy Peti folyékonyan beszél angolúl, akkor ezt nem mondjauk úgy hogy folyamtosan beszél angolúl mert akkor ez úgy értendő, hogy még most is beszél.

SZóval a kettőt nem venném egy kalap alá.

(bocsi a hibákért telóról írok)

2014. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Lehet benne valami igazság :D amúgy ez egy beszélgetés közben hangzott el, még pedig úgy, hogy azt mondtam, h: Nem, mert egy folyékonyan mondtam.

De lehet, hogy a folyamatos szó jobban illett volna oda, de hirtelen csak az jutott eszembe:DD

2014. márc. 26. 20:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Folyamatosan beszél = be nem áll a szája

Folyékonyan beszél = ugyanolyan jól tud idegen nyelven/nyelveken beszélni,mint a saját anyanyelvén. Ő is folyamatosan beszél pl.:párbeszédben,de ennél úgy kell értelmezni, hogy nem gondolkozik 10-20 másodpercig pl.:egy szón vagy a helyes szószerkezeten, stb...

2014. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!