Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem segiteni...

Nevecske kérdése:

Tudnátok nekem segiteni magyarról németre forditani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1 prezit kell csinálnom németre a színházról ( színházbajárás stb...) Nem könnyű,mert a mi csoportunk csak kezdő németes.Nagyon sokat keresgéltem interneten,de nem találtam nagyon semmit.:( Ezért összeállítottam magyarul egyszerű kis szöveget,de ha én forditom hibás lesz, és a többinek a prezentációmból le kell irnia és megtanulni :( hjaj. Tudna valaki segiteni? Aki jól vágja a németet vagy konyít hozzá? Nagyon köszönöm!

2014. ápr. 13. 09:29
 1/2 A kérdező kommentje:

A szöveg ez lenne : A színészek a színpadon beszéddel, mozdulatokkal, zenével, tánccal történetet mutatnak be. Ezt színjátéknak nevezzük. Ahhoz hogy az emberek átéljék amit látnak ,szükségesek a maszkok és a smink.

Az emberek jegyet vesznek az előadásra és elegánsan felöltözködnek ha színházba akarnak menni.

Színfalak mögött megtalálhatók a jelmez készítők, kellékesek, díszlettervező, rendező és a technikusok, koreográfusok, dramaturgok.


MŰFAJOK - dráma az alapműfaj. Különbőző műfajok : opera,balett,kabaré,táncjáték,némajáték ,musical

Komédia ,romantikus komédia, társadalmi vígjáték, fekete komédia, zenés komédia, nemzeti dráma, operett, rockopera, tragédia.


TÖRTÉNELME- Kr.e. 1500 Opera és az operett alakultak ki legelőször majd a prózai színdarab. Görögországban megjelent a görög dráma. Kialakítója Thespis volt. Kialakult a görög tragédia és a komédia és elkezdetek fejlődni a színpadok. Drámaírók : euripides, sophokles, Aiszkhülosz

Újkori drámaírás megteremtője William Shakespeare volt.

Magyarországon Mária Terézia idejében kezdődött el a színjátszás. Magyar színdarab írók: Bessenyei György és Csokonai. 1837 – ben megalakult a Pesti Magyar Színház .


SZÍNPAD SZERKEZETE – nézőteret és a színpadot függöny választja el.


LEGHÍRESEBB SZÍNHÁZAK – A Moszkavi Nagyszínház – operaház

tokiói Kabukidza Japánban

Sydney operaház

2014. ápr. 13. 09:33
 2/2 anonim ***** válasza:
s Theater -
2016. nov. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!