Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jár-e annak az általános...

Jár-e annak az általános iskolás korú gyermeknek 50 %-os kedvezmény az étkezési térítési díjából, akinek van egy 17 éves és egy 20 éves, de nappali tagozaton tanuló, egyetemista testvére?

Figyelt kérdés

Részletezem: Iskolában dolgozom, egy hónapja belső ellenőrzésünk volt és akkor vették észre, hogy az egyik diák lehetséges hogy jogosulatlanul vette igénybe a támogatást.

Nem tudom, ki tudna nekem segíteni. Szept. elején beállítottam neki a félárú étkezést és azóta is féláron veszi igénybe. Eddig kb. 38000 Ft, az az összeg amit elképzelhető hogy kifizettetnek velem emiatt... Már kértem a szülőtől aktuális Államkincstártól kapott igazolást ill. bankszámlakivonatot is, melyek igazolják hogy mennyi családi pótlékot kap. A kivonaton 59000 Ft van, a MÁK-os papíron viszont csak a két kisebb gyerek neve szerepel, az összegre most nem emlékszem. Nem tudom hogy erre megadhattam-e a kedvezményt vagy sem. Igazságtalannak érzem, hogy velem fizettetik ki az eddig felhalmozott összeget. Kb. a félhavi fizetésem, nagyon el vagyok kenődve.



2014. ápr. 20. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Normatív étkezési támogatásra jogosult:

-három vagy több 18 év alatti, illetve 25 év alatti, de nappali felsőfokú tanulmányokat folytató gyermek van.

-vagy ha rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesül.

Megnézheted az iskola honlapján (ha van), általában ott is van egy leírás vagy igénylő dokumentum. Az első pont alapján az összeg nem számít, a gyermekvédelmit meg csak akkor kaphatja ha az egy főre jutó jövedelem nem éri el a ~40 ezer Forintot, több kritériuma is van.

Ezek alapján szerintem jogosan kapja a támogatást, de a MÁK papíron rajta kell lenni mind a 3 gyereknek, ha bankszámlára is 3 gyerek után kapja a családi pótlékot.



Ne vedd sértésnek de ezt neked kellene tudnod ha ez a munkád, esetleges jogszabály változásról is.

2014. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezeket mind tudom, amiket leírtál, itt csak annyi a baj, hogy 3 gyermeknél fejenként 16000 Ft járna, ami 3-mal beszorozva 48000 Ft, és ez egyik papíron sincs rajta. Valami nem stimmel, mert itt az összegek számítanak a legjobban, hogy mennyit kap a szülő.

A másik a rendszeres gyermekvédelmi kedv. itt nem játszik, mert egyszerre csak egyféle támogatást vehet igénybe egy tanuló.

2014. ápr. 20. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!