Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szegeden azok az egyetemisták...

Szegeden azok az egyetemisták is ingyenesen utazhatnak a helyi járatokon, akik költségtérítéses szakon vannak? Ők is megkapják azokat a kedvezményeket, mint az államilag támogatott diákok?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok, a mai világban pedig fontos a financiális oldala a dolgoknak sajnos... Budapesten is jelöltem szakokat, de ott ugye az egyetemisták, főiskolások semmilyen kedvezményben nem részesülnek. Ezért lehet sorrendet választok, és Szegedet teszem az első helyre... (ott még a tandíj is olcsóbb)

2012. ápr. 22. 22:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Csak nappalisoknak jár a helyi ingyenbérlet.
2012. ápr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az addig okés, de a költségtérítéseseknek is? Ők is nappalisok :)
2012. ápr. 23. 00:05
 3/17 A kérdező kommentje:
Hoppá, most vettem észre, hogy elírtam a kérdésem. Szóval sorrendet változtatok, és Szegedet teszem az első helyre.
2012. ápr. 23. 00:07
 4/17 anonim ***** válasza:
Most látom, én is csak a felét irtam le: Államis, nappalosoknak jár.
2012. ápr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ó, remek, akkor ezek szerint a költségtérítéseseknek nem jár semmi kedvezmény? :(
2012. ápr. 29. 22:40
 6/17 anonim ***** válasza:
Költségeseknek általában semmilyen kedvezmény nem jár a felsőoktatásban.
2012. ápr. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem hogy miért. Nem azért megyek költségtérítésesre, mert szétvet minket a pénz, hanem mert Hoffmann R. keresztbe tett nekem a felsőoktatásbeli törvényváltoztatásával...
2012. máj. 20. 16:54
 8/17 delusion válasza:

Sajnos nem kapják meg a költségesek a féléves bérletet és a jegyzettámogatást sem - én is valószínűleg költséges leszek ősztől (új szak), úgyhogy nekem is eléggé szarul esik ez, de egy ponton megérthető. Régebben bizniszeltek vele, hogy olyanok is felvették, akiknek nem kellett, aztán elpasszolták lényegesen olcsóbbért, de ez nem igazán kivitelezhető már, mert rögtön ráírják az illető nevét. Legalábbis az enyémre és ismerőseimére a 2011-2012-2-es félévben ráírták, az előzőben még nem.


Azt hiszem 3000-3200 forint körül mozog a havibérlet, gondolom a félévesen lehet valamennyit spórolni (15 125 Ft volt februárban). Szegeden A-ból B-be gyalog/biciklivel is nagyon gyorsan el lehet jutni a legtöbb esetben, de mindenféleképp érdemes venned bérletet, mert ha véletlen használnád a tömegközlekedést, akkor jegyet venni, lyukasztani stb. sztem eléggé macerás, és hidd el, nagyon sok ellenőr van általában...

2012. jún. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Pedig szerintem pont az önköltségeseket kellene támogatni, ha már az iskoláztatást a családja állja... A költségtérítésesek meg nem hiszem, hogy azért mennek fizetősre, mert szétveti őket a pénzt, és nem tudnak mit kezdeni vele, hanem mert szeretnének tanulni, de sajnos lecsúsztak a támogatott szakokról. Vagy mint az én esetemben, az állam keresztbe húzott nekem :) Mert 2 éve közgazdaságtanra szakosodtam a középiskolában, közgáz érettségi meg a többi, és Hoffmann Rózsika kettétörte az álmaimat :)))) Persze nem adom fel ilyen könnyen, a családom támogat anyagilag is és lelkileg is, de azért nem mindegy, hogy egy átlagos családnak (anyu bolti eladó, apu gondnok) kétszeres tandíjat kell fizetnie, mert sajnos a bátyám is önköltséges szakon van (és nem azért, mert kevésbé jó tanuló, érettségik után 421 pontja lett, hanem azért mert csak egyetlen szak érdekelte őt, ami sajnos egyetlen egyetemen indult csak, fizetős formában.
2012. jún. 12. 14:17
 10/17 A kérdező kommentje:
Azt amúgy esetleg nem tudod, hogy a szeptemberben kezdő GTK-sok közül tényleg kap mindenki koleszt, aki messziről jött? Mert ugye GTK-n nem lesz már támogatott szak, de ezzel próbálják segíteni a családokat.
2012. jún. 12. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!