Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Le lehet valahogy küzdeni a...

Le lehet valahogy küzdeni a kényszerbetegséget?

Figyelt kérdés
Nem diagnosztizálták nállam de szerintem az vagyok. Pl: nem fogom meg a kilincset sehol mert félek, hogy elkapok valamit, a pohárból csak akor iszok ha háromszor elmosom, a tányérból is csak akor eszek ha háromszor elmosom, evőeszközöknél ugyan ez. De van más is nyilvános helyen nem megyek el a mozsdóba mert félek, hogy ott elkaphatok valamit, othon is csak úgy használom a wc-t, hogy háromszor letörlöm. A wc lehúzót is csak zsebkendövel vagy valamivel merem lehúzni. Nagyon elhatalmasodott rajtam régen nem voltam ilyen mit tegyek? 19L

2014. ápr. 20. 22:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem pesten élek. Ezért is nehéz találnom normális orvost.
2014. ápr. 22. 16:31
 12/16 hosszúhajú ***** válasza:
várj, felhívom a dokim ötletért
2014. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 hosszúhajú ***** válasza:
az enyém azt mondta nem engedik hogy máshonnan érkezőket fogadjon, és ez sajnos általános. De a Nyírő Gyula kórháznak volt egy speckó kényszeres részlege 2 éve kb azt mondta, és ha az nincs messze tőled, telón meg kéne kérdezni, hogy fogadnak-e. Vagy más ötlete is volt, ha a közeledben lévő illetékes kórházakat felhívod-van a kényszeres részlege, vagy ilyesmi, és fogadnak-e... szóval már csak kórházakat tudott így említeni, de ne ijedj meg, ez nem azt jelenti, hogy be kell feküdni, hanem azt, hogy talán ott találsz olyan orvost aki végre foglalkozik veled - nyilván ambulánsan.
2014. ápr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A közelemben lévő korházaknak nincs olyan, hogy kényszeres részlegük. De a házi orvosom érdeklődik a kőrnyéken kihez mehetnék még.
2014. ápr. 22. 16:48
 15/16 hosszúhajú ***** válasza:

Hál Isten, legalább vagy egy orvos aki akkor megért. Egyébként nem kell feltétlen kényszeres részleg, hisz egy pszichiáter mindenhez ért- ami oda tartozik.

Akkor remélhetőleg sínen az ügy, csak ki kell várnod, hogy elintézze. "Csak"

2014. ápr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Az első oldalon láttam, hogy voltak orvosok, akik azt mondták, ne játszd meg magad. Öcsém, milyen orvosok vannak már!! :// Pff. Az lenne a dolguk, hogy bátorítsanak, de méginkább elbizonytalanítanak.

Velem is volt, aki elhitette, hogy nincs semmi bajom, csak magamnak csinálom a kényszeres dolgokat.

Az ilyen emberek valójában nem értik, és soha nem is értették a kényszerbetegség lényegét... kényszer, tehát nem akarod, mégis csinálod.

Azért írok, hogy tudd, nem vagy egyedül ezzel a betegséggel :D Bár nem hiszem, hogy ezzel túl sokat segítek. :(( De talán egy picit.

2014. máj. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!