Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi az esély egy új (nomád)...

Mennyi az esély egy új (nomád) élet elkezdéséhez?

Figyelt kérdés

Elegem van ebből az életből ami jelenleg élek.

Reggel 6 kor munkába robotolás délután haza.

Minden nap az előző másolata.

Már régóta jár a fejemben egy terv hogy eladom mindenem és vándorútra indulok.

Veszek sátort hálózsákot mindent ami a a túléléshez kell.


A baj csak az élelem megszerzéssel lenne....


Van olyan köztetek aki tud olyanról akinek sikerült megvalósitani egy hasonló álmot?


Léteznek efféle nomád közösségek itt Magyarországon?

olyan szívesen élnék elzárva a külvilágtól megtermelni a napi betevőt kétkezi munkával. Csekkek kötelezettségek és hülye emberek től távol.

Mielöttt azt hinnétek nem a munka büdös és nem az ingyenélőség érdekel, dolgoznék én keményem magamért hogy élhessek

Szabadságra vágyom.


Most néztem meg az "Út a vandonba" cimű filmet. igaz nem "happy end" de én is útnak indulnék.


Ha van valaki aki szeretne csatlakozni vagy neki is vannak ilyen tervei gondolatai azzal szivesen megismerkednék.


22F



2014. ápr. 22. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

"Reggel 6 kor munkába robotolás délután haza. "


Talán ezen egyszerűbb lenne változtatni és akkor nem kellene száműzni magad egy barlangba.

2014. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem 8 álltalánosos gyári munkás vagyok (érettségi+ szakma).

Nem robotolok ez csak egy amolyan példa volt.

Hogy feleslegesnek tartom a pénzkeresést elegem van a pénzből és ebből a társadalomból.

2014. ápr. 24. 17:54
 3/5 anonim ***** válasza:

vegyél az isten háta mögött házat (valóban 10 ezerért már lehet kapni olyan helyeken ahol semmi nincs, csak erdő)amikor kocsival megyünk két város között autóút mellett szoktam látni amolyan tanyákat, vagy miket


tarts állatokat, tanulj kertészkedni és lesz kaja


de hogy miből lesz tv-d, neted...kocsid, ha orvoshoz kell menni, mert ilyen helyeken busz sem jár..

nem árt részletesen átgondolni

2014. máj. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kilépek a társadalomból már nekem is megfordult a fejemben, nekem is a túlságosan elanyagiasodott világunk és a csak magukkal törődő, arrogáns emberek miatt. Én elsőre konkrétan egy lakatlan szigetre gondoltam, ahova elmennék és élnék, de aztán végiggondolva ez nem annyira megoldható. Amit a 3-as mond, az nem hülyeség, venni egy telket jó messze. Azon is gondolkodtam, hogy nekem a régebbi élet is megfelelne, teljesen boldog lennék ha 17 évesen szülnék, nevelném a gyerekeket és végezném a dolgokat a ház körül. Feltéve ha van egy normális férjem.

Lovakkal közlekedni, ruháinkat magunknak megvarrni, állati bőrből, szőrből, de akár egy házat felépíteni saját kezűleg is tetszene. Ételt termesztenék, bár pár könyvet azért a kertészkedésről és gyógynövényekről magammal vinnék, esetleg betegségek ellátásáról, vagy szakácskönyvet, mert nem tudok (még) főzni (de meg akarok tanulni). Na meg persze az alapvető túlélőkészletet. Ja és fogkefét!


Amik hiányoznának: a családom, a jó barátaim, talán a kedvenc zenéim. Sorozatokat, filmeket szoktam még elég gyakran nézni, de ez az élet ezt kiváltaná, szerintem nem hiányolnám őket, elvégre minek egy másik, jobb világba belecsöppenni, ami nem valós, ha ott az igazi, teljesen boldog élet? A mindennapi fürdés hiányozna még talán, bár ezt meg lehet oldani, igaz, nem olyan kényelmesen mint egy zuhanyzást, de ez annyira nem zavarna. A társas interakció nem hiányozna, ha lenne velem pár ember, akikkel jól kijövök, de mint már említettem, ha a családom vagy a hozzám közel álló barátaim nem lennének ott, ők hiányoznának. Meg egy társ is jó lenne, nem akarnék életem végéig pár nélkül élni. Ja és még egy utolsó: az édességek is nagyon hiányoznának.


Nem is tudom minek írtam ezt mind le (talán azért mert már késő van és ilyenkor megered a nyelvem...) mert igazából semmi hasznosat nem mondtam neked, kérdező, amire a kérdésed irányult. De most már ha leírtam nem törlöm csak úgy ki.

2014. máj. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Jelen!


Régóta gondolkodok rajta, hogy jó lenne elszigetelődni.



Kikészít az évek óta tartó stressz, depresszió.


Az egész világ arról szól, hogy keress minl több pénzt, mutass fel minél több mindent mert selejt vagy ha nem. Robotolj, és keress több százezret vagy milliót, a nők arra buknak amúgyis, nem a csóró szüleiknél élőkre


meguntam ezt az egészet


jó lett volna a vadnyugatba születni.


21F

2014. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!