Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Holtig tartó haszonélvezeti...

Holtig tartó haszonélvezeti jog. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Én vagyok az ingatlan tulajdonosa, az egyik hozzátartozómnak holtig tartó haszonélvezeti joga van az ingatlan felett. Milyen lehetőségei vannak a haszonélvezőnek? Eladhatja a tulajdonos felől az ingatlant, amennyiben életvitelszerűen és ott laknak? Köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 25. 22:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Egy kicsit rosszul fogalmaztam. A tulaj életvitelszerűen az adott ingatlanon él, a haszonélvező teljesen máshol.
2014. ápr. 25. 22:34
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
A haszonelvezo nem adhatja el a hazat.
2014. ápr. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a haszonélvezeti jog rajta van, addig a tulajdonos csak annyiban használhatja az ingatlant, amennyiben a haszonélvező erre nem tart igényt.

A haszonélvezeti jog nem átruházható, arról csak lemondani lehet. Így a haszonélvező nem tud semmit eladni, viszont ha igényt tart rá, akkor az ingatlant bérbe adhatja, a tulajdonosnak csak előbérleti joga van ugyanazon az áron.

Eladni a tulajdonos adhatja el az ingatlant, de a haszonélvezet, mint teher rajta marad, így legfeljebb nyomott áron adhatja el, ha egyáltalán lesz rá vevő.

2014. ápr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!