Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb klasszikus...

Melyik a legjobb klasszikus gitár márka? Kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 26. 03:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy legjobb.


Egy bizonyos szint felett már csak nagyon jók vannak, melyek különböző egyéni elvárásoknak felelnek meg jobban vagy kevésbé, kinek mi tetszik, anyagválasztástól, kidolgozástól, designtól függően.


Nem vagyok szakértője a klasszikusoknak, de szerintem 8-10000 dollár fölött van ez a csúcskategória.

2014. ápr. 26. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ezek természetesen neves gitárkészítő mesterek. manufaktúrák teljesen kézzel készített hangszerei.
2014. ápr. 26. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De több százezer dollárért is elkeltek már gitárok. Persze ennek semmi köze a valódi értékéhez, mint hangszer, pusztán gyűjtői ritkaság mivolta teszi ilyen drágává.
2014. ápr. 26. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen én még nem gitároztam..szóval egy olyan gitárt szeretnék majd ami kezdő gitár de úgy vagyok vele hogy ha már veszünk akkor valami jót.Gondolom te is gitározol,te milyen gitárral kezdtél?
2014. ápr. 26. 05:33
 5/8 Jettenuator válasza:
Én egy Strunal 4/4-es gitárral, kb. 40 ezerbe kerül újonnan. Néha még így 5 év után is előveszem mert jó hangja van és jó a fogása. Egyszer viszont volt javítva.
2014. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én egy Cremonával, de azért azt meg a Strunalt ne hasonlítsuk a mestergitárokhoz. Ég és föld.

Ha eleve elmondtad volna részletesen, miért érdekel és hogy venni akarsz tanulásra, akkor mindjárt ezzel lehetett volna kezdeni.


Attól függ, mennyi pénzed van rá.


A Strunal nem rossz kezdésnek szerintem se.

2014. ápr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Jettenuator válasza:

Nyílván nem mester gitárokhoz hasonlítottam, ég és föld :)


Kezdésnek keresett egy jó gitárt, ezért nem konkrétan a fő kérdésre válaszoltam.

2014. ápr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 2 millió forintos gitár (10ezer dolcsi kb) se tükrözi nagyon a valós értékét, akkor se ha híres gitárkészítő mesterek hangszereiről van szó. Ott is kicsit a nevet veszed meg. Persze ez mindenhol így, de biztos lehet kapni ugyan olyan felső kategóriás hangszert, ami nem jobb a többi mesterhangszernél csak más. Kivéve az eltúlzott árat.
2014. ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!