Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhet a gyermekem...

Esprimo Mobile kérdése:

Hogyan szerezhet a gyermekem tulajdonjogot a volt férjem a lakásából?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő: 3-évig voltam férjnél, és házaságban született egy fiú gyermek. Az édesapjának van egy ingatlanja, ami kizárólag az ő tulajdona, haszonélvezet nincs rajta. Én 3-év után elváltam tőle de szeretném ha a közös 3-éves gyereknek lehetne joga a házhoz. Mit tehetek ezért jogilag és a gyermek mien módon rendelkezhet kiskorúként az ingatlannal?
2014. máj. 1. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Amíg a volt férjed él, addig az ő belegyezésével nem tudsz semmit sem csinálni. Addig minden ingó és ingatlan vagyon a volt férjeddé, nem a 3 éves fiáé. Ha a volt férjed egyszer meghalt, akkor mint egyedüli örökös a fia örököl mindent.
2014. máj. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

'mien modon'.... edesjoistenem, es ennek gyereke van. hany eves vagy, 18?


amugy leirtak elottem: a gyerek kizarolag a volt ferjed halala utan orokli a hazat, az esetleges feltestverekkel kozosen (ha ugyanis qmegnosul ujra, ok is orokolnek!), addig sem haszonelvezet, sem semmi mas nem illeti meg (szep is lenne...). tartasdijat kovetelhetsz, vagy megitelik, vagy sem, de a hazassagotok elott szerzett vagyonara nem tarthatsz igenyt semmifele trukkozessel.

2014. máj. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Micsoda undorító egy csipa vagy, kérdező!
2014. máj. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!