Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vásároltam árverésen egy...

Vásároltam árverésen egy családi házat. A földhivatali átírta a tulajdonjogot a nevemre. A volt tulaj viszont, aki nem lakik ott (de naponta ránéz a házra) még a kulcsok birtokában van. A végrehajtó iroda nem kezdeményez kilakoltatást ápr 15-ig?

Figyelt kérdés

2014. jan. 14. 05:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Vinni kell egy jó lakatost, aki leszereli a régi zárakat és azonnal újat is tesz fel.
2014. jan. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a régi tulaj nem lakik ott, akkor kit kellene kilakoltatni?

De az új tulajdonos mindig kiszokta cserélni a zárakat, biztonsági okokból.

2014. jan. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A cuccai még a házban vannak? Erről nem volt szó az árverésen? Vagy minek néz rá naponta a házra?
2014. jan. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 gomzoli ***** válasza:
100%

A ház a tiéd.

Tanúk előtt mondva hagyj neki pár nap határidőt, hogy az ott lévő esetleges ingóságait elvigye, ennek letelte után pedig az első válaszban is említett lakatos-zárcsere-megoldás következik.

Ha a cuccait addig nem vitte el, akkor azokat kiteszed az udvarra, és ponyvát terítesz rá. Legkésőbb ettől a pillanattól fogva igyekezni fog, hogy elhordja.

2014. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A sikeres árverés után 8 napja volt arra, hogy elhagyja az ingatlant a holmijával együtt. Neked zárat kellett volna cseréltetni, és ha ezután megpróbál bemenni a rendőrséget kihívni! Árverésnél nincs olyan hogy kilakoltatási moratórium! A ház a tied, senkinek nincs joga oda bemenni!
2014. jan. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én nem árverésen vettem a lakásomat 1 éve, de kapott 1 hónap határidőt az eladó, hogy kipakolja a volt lakását. Tele volt bútorokkal, lexikonokkal, stb.

Január 19-én találkoztunk a lakásomon (amit megvettem tőle). Írtunk egy átvételi papírt és közben már szerelték is a zárakat a srácok. Mindegyiket lecseréltettem egyből.


Szinte semmit nem pakolt ki a lakásból. Minden cumó a halott anyukájáé volt.

A lexikonokat és pár könyvet megtartottam, a többit (bútorokkal, holmikkal együtt) az önkormányzatnak ajándékoztam.

Hétfőn első dolgom volt a szociális osztályt felhívni, hogy mik vannak, amit ellehet vinni, de én nem fizetek semmilyen szállítást/rakodást.

Aznap délután fél 5-kor csengettek és 1 óra alatt kipakoltak mindent. Vitték hajléktalanszállókra, stb.


A régi lakásomat anno albérletbe adtam ki. Volt 5 év alatt 3 bérlőm. Utolsó bérlő kifizetett mindent és "lelépett". Tv-től kezdve, ágyon át minden ott volt.

Ezeket is elosztogattam, de volt, amit kitettünk az utcára, ugyanis pont lomtalanítás volt.

2014. jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Valami nagy érzelmi szálak is közhetik a helyhez, a házhoz .

Ha bank vette el ,és árvereztette ,ne csodálkozz rajt .

Tudod te hogy mi állhat a háttérben ? Ezek szerint nem .

Legalább a kulcsokat megtartja emléknek .

Te "könnyedén" szerezted meg azt,amiért más nagyon sokat dolgozott. Nem bíztos hogy őt lehet okolni ,hogy ide jutott.Kicsit érezd magad az ő helyzetébe,mindjárt másképp látod a világot .

2014. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Októberben adtam el a rossz házat, telekárban, kaptam 60 napot a lomtalanításra, kiköltözésre. Ahová menni akartam, az az eladó visszalépett, gyorsan másikat kerestem és sokkal jobbat kaptam. Aztán évtizedek lomjait két hét alatt sikerült kipakolni az eladottból, költözhettem. Kulcsot a vevőim és az eladóm is KIZÁRÓLAG a vételár teljes kifizetése után kapott, illetve adott. Mindkét esetben ingatlanos céggel és ügyvéddel kötöttünk szerződést. Ez a szabályos eljárás.
2014. jan. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó, de ez egy árverés volt, nem sima adás vétel!
2014. jan. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Árverésnél is lehetőséget kell adni a kipakolásra,8 nap erre nagyon kevés. Én csak tudom, két hétig tartott nálunk. És nem
2014. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!