Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ne legyek öngyilkos?

Miért ne legyek öngyilkos?

Figyelt kérdés
Ha úgy gondolom hogy az életemnek semmi értelme, ha nem akarok élni, ha elegem van mindenből... miért ne legyek az?

2014. máj. 5. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert csak azt tudod, hogy most mi van, azt sosem tudhatod, mi lesz ezután. Bennem túl erős a kíváncsiság a jövő iránt ahhoz, hogy akár eszembe jusson ilyesmi. Az életben minden átmeneti. A jó is, a rossz is. Ha kipurcantod magad, akkor viszont nincs tovább. Megesznek a kukacok a földben, a többiek meg rövid ideig még pletykálnak rólad, aztán elfelejtenek, az életük megy tovább.
2014. máj. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés... de talán van még, aki téged szeret, aki sírna, ha többet nem láthatna, nem beszélhetne veled. Ilyenkor mindig próbálj abba kapaszkodni, hogy valakinek igenis lehetsz fontos! És ha 1 ilyen ember van, akkor már megéri élni.
2014. máj. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Legyél. Miért ne lennél? Ki mondta, hogy ne legyél?
2014. máj. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na és ha az apám ver, ordibál mindenkivel? Ha fenyeget hogy ha nem lesznek jók a vizsgaeredményeim és megver? Ha nem vagyok jó tanuló és az egész család csak annyit mondd hogy:"Javíts és ilyen ne forduljon elő többet, mert a családban mindenki kitűnő volt blablabla." Ha egyszerűen ezt tartom a legegyszerűbb megoldásnak? Komolyan melyik a legfájdalommentesebb? Én a sok altatóra gondoltam, az ér fel vágást meg kb. 3-4 próbáltam de a vége csak karcolgatás lett... hívhatjátok a mentőket hajrá. Holnap kedden latin vizsgám lesz és ha megbukok (átlag alapján nem bukhatok meg, de a tanár dönt a jegyedről) akkor 1000% hogy megteszem.
2014. máj. 5. 23:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nézd, az életed összességében 70-90 év körül van. Ebből legrosszabb esetben is az első 20-25 évet töltöd a szüleid társaságában, de ha egy kicsit talpraesettebb vagy, ennél jóval hamarabb leléphetsz. Ha mindenki megölné magát, akit a szülei csesztetnek a rossz tanulmányi eredménye miatt, a kihalás fenyegetné az emberiséget. Inkább ülj le velük, és magyarázd el nekik, hogy lehet, hogy ők mindannyian kitűnők voltak, de genetikailag az ő gyártmányuk vagy, pénztártól való távozás után nincs reklamáció, ilyenre sikerültél, ennyi telik tőled, fogadjanak el és szeressenek ilyennek, mert a sok csesztetéstől okosabb nem leszel, csak szomorúbb. Ha van egy kis eszük, meg kell, hogy értsék. Ha meg nekik sincs, akkor a többi is csak üres felvágás a részükről. :)
2014. máj. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Úgy gondolod, hogy a szüleidet bünteted azzal, ha öngyilkos leszel, pedig magadnak ártasz vele legjobban. Ők továbbélnek, te nem. Ismerek olyan házaspárt, akiknek a lányuk 21 évesen öngyilkos lett. Akkor odavoltak, de azóta eltelt 15 év, és élnek, mint hal a vízben. Az ember mindenen túlteszi magát. Azért nem érdemes kipurcantanod magad, hogy ők szenvedjenek. Fognak. De nem örökké. Neked viszont nincsen visszaút. Így viszont honnan tudod, hogy mi vár rád? Jön majd még a szerelem, lesz családod, munkád, élhetsz, utazhatsz, élvezheted az életet. Apád nem lesz örökké a nyakadban, és a vizsgáknak is vége lesz egyszer.
2014. máj. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem az apám és az anyám voltak kítűnők... apámnak van egy szakmunkásképzője, anyámnak meg egy gyatra diplomája. A többi rokon (nagyszülők STB) a zseni. Na és akkor mi történik ha megbuknék? Mindenki csesztetne, halálra verne a barom apám, és engem is kikészítene. Nekem már megérné az hogy szenvedjenek bármilyen fokon csak hogy érezzék milyen szar
2014. máj. 6. 00:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Úristen, nem kéne szólnod valakinak? Rokonnak, ismerősnek hogy ver az apád? Ne hagyd már annyiban!! Jelentsd fel, vagy tegyél valamit. Állj már a sarkadra!
2014. máj. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Azért, mert az embereknek szökségük van rád, mert erős vagy, és mert élned kell.
2014. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!