Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Öngyilkosság után is eljuthat...

Öngyilkosság után is eljuthat az ember a Mennyországba?

Figyelt kérdés
öngyilkos szeretnék lenni, az életem katasztrófa, kilátástalan. Senkinek sem vagyok fontos. Senki nem szeret. Mindenki szerint csak egy csődtömeg vagyok. Minden nap sírva ébredek. Nincsenem barátaim. Csak egyben hiszek, a Földöntúli életben, Istenben. Arra lennék kíváncsi,hogy öngyilkosság után is elnyerem-e az örök életet a Mennyországban.

2014. máj. 4. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha hiszel istenben, a menyországban és hasonló marhaságokban, akkor bizonyára hallottlá már a bibliáról, ami azt mondja, hogy az öngyilkosok a pokolra jutnak. Szóval semmi mennyország. De mindegy, tulajdonképp abban hiszel, amiben akarsz, egyik mese sem jobb a másiknál. Hajrá! Majd írd meg, hova kerültél!
2014. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szió. Tiszta szívből és teljes együttérzésből válaszolok, totál átélve a helyzeted, kérlek, úgy olvasd. Én is így éltem évekig, ebben a depresszióban, amiről írtál, el is rontottam az életemet vele, most még rosszabb lett. (Meghalt valakim, akiről szintén azt hittem, hogy nem szeret. Persze kiderült azóta, hogy nagyon is szeretett.) Egy tanulságot nagyon pontosan látok azóta: nem igaz az, hogy senki sem szeret. Semmi sem igaz abból, amit az önutálatod, esetleg a kisebbségi komplexusod mond. Jó vagy, fontos vagy, megérdemled azt, hogy szép életed legyen, és meg is tudod csinálni. Ha hiszel Istenben, akkor hidd el, hogy boldogságra szánt téged, arra, hogy kiteljesítsd magad. Ha valóban szorgalmasan keresed az útját annak, hogy hasznos és szeretetreméltó ember legyél, ha teszel azért, hogy mások szeressenek és te is szerethesd magad, akkor Isten útján jársz. Nem ő sújt téged külön, és kiváltképp nem akarja a halálodat. Ha hiszel benne, akkor nyugodj meg, jó kezekben vagy, és kezdj el dolgozni az Ő országán, hogy itt is megvalósulhasson. Bocs, hogy patetikusan fogalmazok. Ha hiszel benne, akkor nem a tiéd az életed, hanem azé a szereteté és teremtésé, ami rajtad keresztül Istenből áradhat. A túlvilágra boldogan érdemes átlépni, a megtett munka örömével, nem fájdalomból. Ha mindebben nem hiszel, akkor is adhatsz esélyt magadnak. Pszichológus, kitartóan... éveket rohadtam ebben az állapotban, amit leírtál, ha valaki megrázott és segített volna, akkor most boldog ember lennék. De visszatérve a spirituális részhez, és közvetlenül a kérdésedhez: a jó ég tudja. Az öngyilkosok halálközeli élményei hol jók, hol rosszak. Sokan explicite azt a tanítást hozzák vissza, hogy nem szabad öngyilkosnak lenni. Lehet vitatkozni azon, hogy ezek az élmények a túlvilágról vagy az agy játékairól szólnak-e, persze, de egyszerűen nincs más, amiből kiindulhatunk. Szóval az ő tapasztalataik szerint nem szabad. Hogy Pokol, vagy purgatórium, vagy szürke zóna, vagy újjászületés... ki tudja, hisz mindegyikről vannak beszámolók, de az többnyire igaz, hogy nem lett jobb nekik, és szerencsésnek érezték magukat, hogy visszajöhettek. Ha pedig elfogadod a vallások szent iratait igazságnak, akkor szintén nem nyerő az öngyilkosság. Ki tudja, talán megbocsátja Isten. De mi van, ha nem? Amíg tudod mindezt mérlegelni, addig olyan állapotban vagy, hogy erkölcsi döntést tudsz hozni, tehát elkövethetsz bűnt. Nézd, semmit sem tudunk igazából. Talán semmiféle túlvilág nem létezik. Talán mégis. Egyvalami biztos: most élsz, holnap is fel fogsz ébredni, és kihozhatod ebből a legjobbat, azt, ami neked és másoknak is áldásos. Jó lelkiismerettel, törekedve a jóra. Ez biztosabb útnak tűnik a mennyországba.
2014. máj. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Corroded2012 válasza:
71%

Istennek a parancsolataiban az is benn volt,hogy ne ölj...

Én úgy gondolom(De mondom ez az én véleményem),hogyha öngyilkos leszel akkor a pokolba jutsz...ne csinálj hülyeséget,kérd meg Istent,hogy segítsen neked és az imák meghalgatásra találnak!

2014. máj. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
60%
Nem fogod megölni Magadat...
2014. máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy barátod mindig van, és mindig szeret, csak talán Te még nem tudsz róla! Ő a nagy tesód, a kb. 40 milliárd ikertestvéred mellett. És persze az Apád! Ő is nagyon szeret. És tudod mit. Én is.


Ne akarj öngyilkos lenni. Semmit nem érsz el vele. Van arany-közép út. Keskeny út. Eddig nem éltél, miért halnál meg? Viszont, ha igazán szeretnél élni, gondolj bele ki az aki igazán, IGAZÁN! szeret!


(Remélem még megnézed ezt az üzenetet.)


Ui.: tudod mit? vedd úgy, hogy én is szeretlek! <;)

2017. ápr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!