Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem akarnak kifizetni a...

Nem akarnak kifizetni a munkáltatóim, illetve csusztatják, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve dolgozok egy xx KFT-nél és nem fizették ki még a Márciusi fizetésemet sem, mostmár Május van. Igérgetnek , hogy ekkor akkor amakor, de eddig nem kaptam még pénzt. Most azt igéték ,hogy pénteken megkapom, de akor is csak a Márciusit, de mostmár az Áprilisi fizetésemet kénne megkapnom. A szerzödésem szerint a munkatörvénykönyve a mérvadó, minden hónap 10.ig kell kifizetnie. Szóban megállapodtunk arról,hogy 20 án fizet elöször ment is , de mostmár nem. Irásba nem adtuk és addig nem irom alá a fizetési papiromat , amig nincs pénz a kezembe természetesen. De nem értem,hogy hogyan tudja elkönyveltetni a fizetési papiromat, ha alá sem írom 10 -ig ? Ennél a cégnél most 4 en dolgozzunk, és mindannyiunknak csusztatja a fizetését, van aki még a Februárit sem kapta meg. Probáltam beszélni velük,hogy fogjunk össze és menjünk be a Munkaügyi főfelügyelöségre, de süket fülekre találtam. Meg talán jobb is igy ,hogy ha nem tudják, hogy készülök, mert nem bizok benne . Elvileg bevagyok jelentve hivatalaosan. Orvosnál voltam azóta , TB rendezve van, bérjegyzéket kapok havonta. Szóval az lenne a kérdésem,hogyan intézem el,hogy megkapjam a fizetésemet?

2014. máj. 8. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Közöld velük, hogy amíg nem teljesítik a szerződésetek rájuk eső részét (fizetés), addig te is felfüggeszted a szerződés rád eső részének teljesítését (munka).


Közben pedig keress tisztességes munkahelyet.


Ugyanis amíg a munkáltatód azt látja, hogy ezt megteheti a beóval, addig meg is fogja tenni és magasról szarik rá, hogy te meg a kollégáid miből éltek.

2014. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ez hivatalos szoval szüneteltethetem? Közben elmehetek másik munkahelyre dolgozni?
2014. máj. 8. 10:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Dehogy is! Hol élsz? Magyarországon a jog nem védi ilyen esetekben (sem) a munkavállalót. Elmehetsz bíróságra és rohangálhatsz a pénzed után hónapokig, miközben a munkáltatód szó nélkül kirúghat, mert akadékoskodsz.


Hagyd ott a csipába az ilyet, mást - sajnos - nem nagyon tehetsz.

2014. máj. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!