Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Bibliát olvasva miért...

A Bibliát olvasva miért használ Isten többesszámot néhány helyen?

Figyelt kérdés
Mózes I.könyve 1.26. És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra. Mózes I.könyve 3.22. És monda az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint miközűlünk egy, jót és gonoszt tudván. Mózes I.könyve 11.7. Nosza szálljunk alá, és zavarjuk ott össze nyelvöket, hogy meg ne értsék egymás beszédét.

2014. máj. 13. 12:59
 1/5 anonim válasza:
isten mindenki és senki elsőre nehéz felfogni de ha a biblia szerint nézzük akkor mi isten fiai vagyunk így mi ő vagyunk ő pedig mi.
2014. máj. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, ő nem lehetünk mi, mert mi csak az eredetinek hasonmásai vagyunk. Ezért értem nehezen. Melyik volt előbb a tyúk, vagy a tojás? Azon is gondolkodtam már, hogy az angyalokat és ő magát értheti a többes szám első személyben?
2014. máj. 13. 13:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ezek az igék bizonyítják a Szentháromságot már a Biblia elején is. Mivel a teremtésről van szó azt tudni kell,hogy egyetlen angyalnak sincs teremtő ereje,ez csak az Istené. Az Atya a Fiú és a Szentlélek. Ők Hárman vettek részt a Teremtésben és ezért használ többes számot a Biblia az általad említett igékben.
2014. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszát! Így, vezetve, az Ön segítségével utánanéztem a neten, és valóban hasonlóképpen, bővebb magyarázatot, választ találtam kérdésemre. Nem tudtam hol a kályha, amitől elindulhattam. Köszönöm!
2014. máj. 14. 23:08
 5/5 anonim válasza:

T.Kerdezo!

A valasz nagyon egyszeru. Ha van Bibliad, olvasd el a Peldabeszedek 8:22-31-ig tarto verseket. Itt ir arrol, hogy Isten legelso teremtmenye Jezus volt. Minden mast mar egyutt tertemtettek.

Amikor a Mozesnel az 1:26 verset idezted, itt valoban Isten szolt valakihez. Ez a valaki az O fia volt. A tobbi idezetben is valoban szolt a szellemi teremtmenyekhez. Ugyanis sok esetben angyalokat bizott meg azzal, hogy az embereknek uzenjen, vagy hogy iteletet hajtson vegre. Mert Jezuson kivul rengeteg, millionyi angyal all rendelkezesere.

Ha barmi kerdesed lenne, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!