Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Néhány "questionom" (csak...

Néhány "questionom" (csak mert magyarul nem engedte kiírni az oldal az átláthatóság bla, bla. Miatt) lenne azokhoz, akik felvették az iszlámot?

Figyelt kérdés

1. Nem hátráltatott titeket az, hogy a szüleitek nem azok?

2. Csak muszlimok juthatnak a Jannah-ba? Ha igen, nem hártáltatott az, hogy külön lesztek a családotoktól a túlvilágon?

3. A zsidók, keresztények, muszlimok Istene ugyanaz?

4. Hogyan imádkoztok, hogyha mondjuk pl.: egy táborban vagytok, és folyamatos a menet?

5. Lehet majd magyar párotok?

6. Hogy tudjátok megoldani a Wudu-t, itt, Magyarországon?

7. Mi van, ha az utcán jön el az imaidő?

8. Milyen szinten tudtok arabul?

9. Hallgathattok zenét?

10. Mondanátok pár gondolatot Istenről, a ti szemetekkel?


Köszi! :) (léci ti is számozzátok be a választ, hogy melyik kérdésre vonatkozik!)



2013. aug. 10. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Én a vallásokat hülyeségnek tartom. Mindig szoktam háttér tanulmány folytatni róluk. Pl ismered Mohamed életét? Szegény és fiatal ember lévén hozzáment egy idős gazdag nőhöz... na vajon miért? A második megjelent neki Gábriel angyal álmában... copy right befigyel!

A Korán szintén szentként tekint Máriára és Jézusra... mekkora poén, hogy mind a ketten zsidók voltak, akiket viszont az arabok ki nem állhatnak! És ez még hagyján! Az imáik után ők is szokták azt a héber (zsidó) szót használni, hogy "Amen", ami azt jelenti Igaz!

Nagyon gyenge utánzatnak találom! Amúgy a muszlimok nem szoktak "Wuduzni", de mind egy.

A jelenlegi vallások csupán azért tudtak fennmaradni, főleg az ősvallások, -mert mint írtad- a szüleink kényszerítik ránk, rájuk az ők szülei és így tovább és így tovább. Másodszor a hit nem közösségi dolog, tehát a vallási szervezkedések, egyházak/szekták mind hazugságok, hisz pl: Szeritem isten egy kigyúrt állat vörös szakállal, szerinted meg egy kopasz giliszta, akit csak az imádság tart össze, máris különböző véleményen vagyunk. Ha megkérdezném, hogy Jézus szeme színe milyen, csak az illusztrációkra támaszkodhatnál. Egy szövegben sincs benne. Látod a hit háttér információ, valós adat nélkül semmit se ért.

2013. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Amúgy a muszlimok nem szoktak "Wuduzni", de mind egy."


Akkor nézd meg, biztos, hogy arra a wudura gondoltál, mint én?? 1:30-ra pörgess: http://www.youtube.com/watch?v=3Y5Fj70b27M

2013. aug. 11. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Aha, viszont az "Vudú" és az bemosakvás különböző szertartások előtt.
2013. aug. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Nem hátráltatott mivel mindig is egy erős akaratú ember voltam nem adtam fel bármivel próbálkoztak eltériteni a hitemtől a szüleim

2.Minden ember aki hisz Istenbe és nem követett el nagy bűnöket az a paradicsomba (Jannah) jut

3. Igen

4. egyszer csak megállnak :D ha nem tudok valami miatt imaidőn belül imádkozni akkor össze lehet vonni az imákat és amikor időd lesz rá rögtön pótolni

5. Persze akár kínai párunk is lehet ha az muszlim

6. egyszerűen..hiszen mindenhol van mosdó :)

7. Én személy szerint megvárom míg hazaérek és pótlon a kihagyott imákat

8. Olvasni tudok arabul plusz egy nagyon alap szinten beszélni

9. Igen,kivéve ha elvonja a figyelmet a vallásról és nem minden fajta zenét csak olyat ami nem ösztönöz bűnökre

10. Allah (Isten) kegyelmes és irgalmas az emberekkel mégha néha rosszban is részesít minket mindent okkal tesz :)

2013. aug. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!