Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valakit életveszêlyese...

Ha valakit életveszêlyesen megfenyegetek a facebookon azért feljelenthetnek?

Figyelt kérdés
Esetleg hivatkozhatok arra, hogy valaki az én nevemben írta, vagy hogy nem gondoltam komolyan, vagy egyszerűen kitőrlöm és nem tudja bizonyítani?

2014. máj. 23. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az életelvétellel való fenyegetőzés nem játék, ezért bizony feljelenthetnek. Most pontosan nem tudom, de lehet, hogy valamilyen szinten visszakövethetők az üzeneteid.
2014. máj. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ki és hogyan? Hogy bizonyítja be? Nyom egy print sceent? Azt mondom, hogy ő kreálta. Rendőrök meg mit tehetnek? Házkutatásra jőnnek vagy felhívják Zuckenberget? Ha addigra kitörlök mindent?
2014. máj. 23. 21:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy te kitörlöd az üzenetet, attól még a másik félnél ott marad. Mit értesz az alatt, hogy életveszélyesen megfenyegetsz valakit? Ha azt írtad neki, hogy "vigyázzon magára...", ezzel szerintem nem sokat lehet kezdeni, viszont ha azt írtad, hogy pl. "el fogom vágni a torkodat", na ezzel már azért lehet rendőrséghez fordulni szerintem. Minden a másik féltől függ, mennyire veszi komolyan a te fenyegetésedet vagy mennyire foglalkozik veled. Lehet, hogy legyint rá, mert tudja, hogy úgy se fogod megcsinálni (ugye?) de lehet hogy tényleg megijed és segítséghez fordul.
2014. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az internetes tevékenységnek nyoma van és ha komolyra fordul a dolog, akkor szerintem egész jól visszakövethető hogy ki és hol és mit garázdálkodott, függetlenül attól, hogy te azt hiszed, hogy töröltél mindent. Ha a fb-on küldesz neki egy fenyegető üzenetet, és te azt utólag törlöd, az csak nálad törlődik. Nála ott fog maradni és nyilván hülye lesz törölni, ha a rendőrségre akar menni vele.
2014. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor inkább úgy írom : Vigyázz ha kimész az utcára, nehogy elcsússz és kitörjön a nyakad. Ebbe kössön bele bárki.

Ha kitörlöm az üzenetemet, az nála is kitörlődik. Nem tud bizonyítékot felmutatni. Kinyirni nem akarom, viszont hogy jól ráilyeszteni - de komolyan - rá akarok

2014. máj. 23. 22:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem törlődik az üzenet csak nálad, mégis miért törlődne a másiknál is? Egyébként nyilván már tart egy ideje az adok-kapok, szóval ha kellő terhelhető előzményt tud felmutatni, akkor inkább hagynám ezt a nagyszájúskokdást, nehogy aztán végül a másik legyen a bátrabb és ő fenyegetések helyett inkább a tettek mezejére lép...
2014. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 2xSü ***** válasza:
Fenyegetés még soha nem oldott meg problémát. Ha valami olyan okozza az ellentétet, ami feloldható, akkor tegyél lépést a feloldásra. A hadakozás mindig energiát emészt fel. Ha meg nem oldható fel az ellentét, akkor még mindig jobb az illetőről tudomást sem venni. Mondjuk úgy „olcsóbb”.
2014. máj. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az életveszélyes fenyegetés súlyos bűncselekmény. A nyomok eltüntetése pedig értelmezhető úgy is, hogy nem erős felindulásból, dühödben, de nem komoly szándékkal tetted, hanem valóban készülsz rá.

És a megfogalmazás ravaszságával sem sokra mész. Nem kell nyílt, egyenes fenyegetés. Ha bármi módon a másik személy fenyegetve érzi magát általad, azt egy csokor pipaccsal is elérheted. Ugyanolyan komoly, mintha késsel hadonásznál.

2014. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ez a dolog, hogy "kitöröltem, senki se találja meg többet" az informatikában igen nagy hülyeség. Bármit letörölhetsz a gépedről is, formázhatod, majd újratelepítheted, akár szét is verheted a vinyód, akkor is 90%-ban vissza lehet keresni az adatokat. Ez szintén igaz a neten írt, létrehozott dolgora is, mivel azok is egy szerveren vannak mentve és/vagy akár a te gépeden is "elbújhatnak" egy két ideiglenes fájlban.


Szóval ha feldobnak, abba ne reménykedj, hogy nem találják meg az adott üzit.

2014. máj. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!