Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van tele, az internet,...

Miért van tele, az internet, mindenféle idegesítő, bosszantó reklámokkal? És miért vagyok Én köteles, ezt megtűrni, pláne hogy még fizetek is a netért? És hogyan szabadulhatok meg, a reklámoktól?

Figyelt kérdés
Manapság egyre több,bosszantó,tolakodó,zaklató reklámok lepik el,a világhálót. Szinte nincs olyan weboldal,ahol ne vibrálna,villogna,vagy ágaskodna elém,egy igen bosszantó reklám,és vagy nem tudok belőle kilépni,vagy még nekem kell válaszokat adnom,hogy miért nem vagyok rá kiváncsi.Nem tudok semmit úgy megnézni,elolvasni,vagy meghallgatni a neten,hogy ne állna elém,egy igen idegesítő,zaklató reklám. Kérlek,segítsen valaki,hogy tudok ezektől meg szabadúlni,mert már fogy a türelmem,ja meg a Xanax :)

#zaklatás #bosszantó idegtépő reklámok!
2014. máj. 25. 16:10
 1/3 szántóvető ***** válasza:
adblock és adblock+ elég jó szerintem.
2014. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"És miért vagyok Én köteles, ezt megtűrni, pláne hogy még fizetek is a netért?"

Az internetszolgáltatónak fizetsz, ezzel fedezed a hálózata, infrastruktúrája üzemeltetését, fejlesztését.

A reklámokból az általad meglátogatott weboldalnak van bevétele, nem az internetszolgáltatónak! Sok nagy látogatottságú weboldal azért tudja "ingyen" adni a szolgáltatását, mert reklámokat jelenít meg. Ezek az oldalak abból tartják fenn magukat, hogy harmadik felek fizetnek nekik a weboldalukon megjelentetett hírdetések után.


"És hogyan szabadulhatok meg, a reklámoktól?"

Több lehetőséged is van.

- Tiltsd le a beépülő elemeket (pl. Flash Player), az animált képek megjelenítését, illetve a JavaScript kódok futtatását. Csak azokon az oldalakon engedélyezd őket, ahol szükséges.

- Használj valamilyen reklámblokkolót (pl. AdBlock)

- Gyanús nekem, hogy esetedben a túlzottan agresszív reklámokért egy böngészőbővítmény a felelős. Kezd el sorra egymás után eltávolítani a bővítményeket, toolbarokat, stb.

2014. máj. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy kis érdekesség:

"A Google Chrome automatikusan, észrevétlenül (felhasználói beavatkozás nélkül) frissíti a háttérben a feltelepített és engedélyezett kiegészítőket. Ha az adott kiegészítő fejlesztője bármikor kiad hozzá egy frissítést, az megjelenik a kiegészítőt használó összes felhasználó gépén. Ha egy friss verzió új jogokat kér, ahhoz sem kell a felhasználónak beavatkoznia! Mivel a kiegészítők a böngészőn belül bármilyen kódot képesek futtatni, gyakorlatilag minden egyes kiegészítő feltelepítésével a fejlesztőnek engedélyt adunk arra, hogy bármilyen új kódot futtasson kedvére a mi számítógépünkön. A különös kockázatot az jelenti, hogy a kiegészítők tulajdonjoga a telepítésekkel együtt átadható, eladható. Ha valakinek van egy webes eszköze, ami 100 ezer felhasználót meggyőzött, akkor megteheti, hogy a kiegészítőt eladja valaki másnak. Az új tulajdonos ezután akár teljesen át is szabhatja a kiegészítőt, de ez túl feltűnő lenne, hamar kibújna a szög a zsákból. Ehelyett többször előforduló gyakorlattá vált, hogy a megvásárolt, egyébként semleges funkcionalitású kiegészítőhöz valamilyen spamterjesztő, reklámmegjelenítő kód tapad. A felhasználó azt fogja észrevenni, hogy reklámok jelennek meg bizonyos weboldalakon vagy akár mindenhol, de az nem lesz világos számára, hogy ez pontosan melyik kiegészítőn keresztül történik. Az eredeti funkció és a spamek között nem látható logikai kapcsolat. Rosszabb esetben felhasználói adatok lopására is lehet használni a kiegészítőket, hiszen vannak olyan jogosultságok, amivel a böngészőn belül minden adathoz és minden adatmezőhöz hozzáférés szerezhető. A rosszindulatú kiegészítőket nehéz fülön csípni, kifejezetten nehéz azonosítani őket. A felhasználó számára mindössze az tűnik fel, hogy a weboldalakon megjelenő hirdetések egyre tolakodóbbak és egyre több kezd el automatikusan hangot lejátszani. Ha valaki elég ravasz, akkor esetleg ellenőrzi a legutóbb feltelepített programokat és kiegészítőket, de arra szinte senki nem gondolna, hogy egy hosszú ideje (és még most is) jól működő kiegészítő automatikus frissítése okozza a gondot.

Ráadásul hiába telepíti valaki újra az operációs rendszerét vagy a böngészőt, a Chrome-bejelentkezésnek köszönhetően a kiegészítők ugyanúgy visszakerülnek, így a reklámok is, arról nem is beszélve, hogy ugyanez érvényes minden egyes számítógépre, amit szinkronizálva használunk."

2014. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!