Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gáz- riasztófegyverre kiadott...

Gáz- riasztófegyverre kiadott viselési engedély csak Mo-ra érvényes vagy az egész EU-ban?

Figyelt kérdés

Csak magyarul van rajta a szöveg vagy idegen nyelveken is? Viselhetem a gázpisztolyt más EU-s országban?

Úgy tudom, Angliában pl. a sima paprika spray is tilos. Más töltettel esetleg viselhetem ott a fegyvert?



2014. máj. 25. 20:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1. Csak Magyarországra érvényes.


2. Vannak olyan országok, ahol a gázfegyver nem csak szabadon tartható (mint Magyarországon), hanem szabadon is viselhető, mindenféle engedély nélkül. Ilyenek, amikről biztosan tudom: Szlovákia, Ausztria, Csehország, Finnország, Svájc, Törökország. Ide viheted őket mindenféle engedély nélkül és hordhatod is.


3. Angliába kib.-aszottul ne vigyél semmit. Minden tilos, jól tudod. Szerinted ha a gázspray tilos, akkor a gázpisztoly nem az?! Tilos! Börtön jár érte! Angliában nem szeretik ha az ember meg tudja védeni magát.


Angliába mindenfajta önvédelmi eszközt csak illegálisan vihetsz. Én ezt tenném ha Angliába mennék:

-ha kocsival megyek, viszem a gázpisztolyt

-ha repülővel, akkor pár gázsprayt

Hordom/viselem őket illegálisan.

2014. máj. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!