Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kandó Kálmán Villamosmérnökire...

Kandó Kálmán Villamosmérnökire felvettek, így több kérdés is felmerült bennem (mellette munka/nehézség stb) Kérdések lentebb megtalálhatók! Megoldhatók, teljesíthetők ezek?

Figyelt kérdés

Középiskolás tanulmányaimat is egy "hasonló" jellegű iskolában kezdtem meg, 12.osztályban mérés tantárgyon sok villamos alapmérést végeztünk, ezután döntöttem el, hogy OKJ képzésre jelentkezek további 2 évre. Dönthettem Automatikai műszerész és Erősáramú elektrotechnikus szakma közül. Automatikai műszerész szakmára jelentkeztem végül, ekkor még nem is gondoltam arra,hogy egyetemre jelentkezzek a továbbiakban. Főként demotivált,hogy az érettségi eredményem se kimagasló volt, de ezt inkább a középiskolás éveim alatt elkövetett lustaságomnak tudnám be, mindig is utáltam magolni, amennyit 1-2 elolvasás után megmaradt a fejemben abból éltem meg. Matek 65%,Info 71% lett, ezért sem érdekelt a felsőoktatásba való jelentkezés. 2év elteltéve sikeresen elvégeztem az Automatikai műszerés és mellette még a PLC programozó és Automatikai technikus szakmát. Nagyon szerettem ezen a szakmán lévő órákat(többségét :) ) méréseket, a legkissebb alapkapcsolásokat is vizsgálni. Ezután gondoltam,hogy megpróbálok jelentkezni egyetemre. Kandó Vilamosmérnökit jelöltem be egyedül 295 pontal fel is vettek. Kérdéseim a következők lennének. Automatizálásban szeretnék ott is tovább tanulni.


Nehézségileg milyen? Egy kis szorgalommal könnyen vehetők az akadályok? Vagy nagyon sokat kell magolni?

Én ahogy gondolkoztam, biztosan előnyben leszek kicsit, olyan emberekkel szemben akik sima középsuliból jelentkeztek oda, de ők is behozzák ezeket a lemaradásokat(többség), gondolom lesznek a kandón is mérések (oszcilloszkóppal, méréstechnika volt/amper mérők bekötése, egyen/váltakozó áramú körökben mérés..stb)


További kérdésem lenne,hogy villamosmérnöki mellett, lesz-e lehetőségem dolgozni, meg tudom-e azt úgy oldani,hogy az ne menjen a tanulás rovására?

Persze tudom,hogy az egyetem melletti meló szokszor szak függő, ezért is érdeklődök.

Továbbá,ha megoldható is ez a munkalehetőség, Pesten előnyként fel tudom-e használni a nemrég tanult szakmákat?

(Már 3-4 munkalehetőségem lett volna, de elutasítottam őket az egyetem miatt/+ a munkahelyen állandó munkást kerestek és amely munkáltatónál megoldható is lett volna a rész munkalehetőség az Pestől 100km található,ami kizárja a megoldás lehetőségét.)


Akinek lesz türelme végiolvasni, és értelmes választ ad nekem annak előre is nagyon köszönöm!

Helyesírási hibákért elnézést!



2013. aug. 26. 18:13
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!