Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy antiszociális?

Mit jelent az hogy antiszociális?

Figyelt kérdés
2008. júl. 29. 20:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Olyan emberre szokták mondani, aki a társadalom által elfogadott viselkedést nem követi.
2008. júl. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Pszichikai okokból az illető nem tud beilleszkedni a társadlomba, vagy amiatt ahogy ez előttem szóló is írja, hogy nem akarja/tudja követni a társadalmi normákat, vagy kapcsolatteremtési, kommunikációs problémái, esetleg érzelmi, vagy empátiás problémái vannak.
2008. júl. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
Egyszer sem biztos, hogy pszichikai okai vannak...
2008. júl. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
10%
ez így kicsit bonyolult ahogy előttem leírták. annyi a lényeg hogy nem beszél sokat társaságban mondjuk , hallgatag
2008. júl. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaki hallgatag, még egyáltalán nem antiszociális. Ez hülyeség.
2008. júl. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, szegény hallgatag emberek.. :) attól, hogy valaki nem beszél sokat társaságban, még nem antiszociális! Attól még lehetnek normális kapcsolatai, és tökéletesen sikerülhet beillszkednie a társadalomba.Az antiszocális, akinek ez az utóbbi kettő nem megy: a kapcsolatteremtés másokkal (nem arra gonolok, hogy megkérdezi, hogy amnnyi az idő, hanem barátság, párkapcsolat, normális munkatársi, szomszédi stb.. vsizony), és a beillszkedés a társadalomba (ez majdnem ugyan az... csak bele kell érteni azt is, hogy nem normakövetően viselkedik az illető). Valóban megnyilvánulhat úgy is hogy hallgatag, de ez csak egy tünet (lehet) és aki hallgatag az nem mind antiszociális.
2008. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
38%
szociopata, szchipata más szóval. Szerintem google-ban olvass inkább utána, nehéz leírni.
2008. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
80%

Sokan sajnos nem jól használják/félreértelmezik ezt a szót.

Egyáltalán nem azt jelenti amit fentebb is írtak hogy pl, valaki visszahúzódó,társaságkerülő stb. hanem ezt:


"Az antiszociális személyiségű emberek kevés felelősségérzettel, fogyatékos erkölcsi érzékkel rendelkezne Viselkedésüket elsősorban szükségleteik irányítják, lelkiismeretük hiányzik. A pszichopata kevés érzelmet mutat önmagán kívül bárki iránt, nem érez bűntudatot, ha fájdalmat, szenvedést okoz másoknak.


Erős hajlamot mutat a hazudozásra, vakmerő izgalmakat, kalandokat keres, veszélyérzete és büntetéstől való félelme csekély. Mivel könnyedén manipulál másokat, "tehetséges" szélhámos: akár házasságszédelgőként, akár üzleti ügyekben képes "nagyszabású manőverekre". Ügyesen kelti a hatékonyság és őszinteség munkainterjúkon, ám a megszerzett állás megtartására azonban már többnyire képtelen "

2008. okt. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem mind1, h aszociális v antiszociális!! Antiszoc. aki nem követi a társadalmi szabályokat, állítólag a börtönbe kerültek elég nagy százaléka antiszoc. Az aszoc. meg nem szeret/szokott/tud emberek közé menni.
2009. jún. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%

Az antiszociális ember nem követi a társadalom által kitalált "íratlan szabályokat", nem szereti az embereket, képtelen a kapcsolatteremtésre... És kitűnik a tömegből(nem feltétlenül külsőre gondolok). Vagyis nem akar/tud beilleszkedni a társadalomba, ahogyan azt már előttem is mondták.

Én is antiszociális vagyok, valamilyen szinten...

2010. júl. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!